adcov.com

Najszybszy sposób odeprzeć gonty

Gonty (półpasiec) jest zakażenie skóry wywołane przez ospy wietrznej i półpaśca, wirus, który powoduje ospę wietrzną również. Charakteryzuje się ona przez bolesne wysypki lub blistrach, które najczęściej rozciągają się wokół jednego boku grzbietu do mostka. Nieleczona infekcja gonty zazwyczaj znika samoistnie w ciągu kilku tygodni. Jednakże, warunek ten może być kontrolowany znacznie szybciej przez szybkie wykorzystanie pewnych leków.

Szybka Półpasiec leczenie

Według amerykańskiego National Library of Medicine, leczenie należy rozpocząć półpasiec w ciągu 24 godzin po pierwszym czuć żadnych objawów, takich jak ból lub uczucie pieczenia. Jeśli to możliwe, zwrócić się do lekarza, zanim pojawią się jakiekolwiek pęcherze na skórze. Lekarz zazwyczaj rozpocząć leczenie z grupy leków zwanych leków przeciwwirusowych, które ułatwi swoje dolegliwości i skrócić całkowity długość wybuchu. Wspólne opcje obejmują doustne dawki famcyclovir, acyklowir i valacyklowiru. Z reguły, otrzymasz znacznie większe ilości tych leków na półpasiec niż byłoby dla ognisk opryszczki narządów płciowych lub opryszczki. Możesz również otrzymać leczenie przeciwwirusowe przez IV (dożylnie), a nie w formie ustnej. W niektórych przypadkach, stosowanie leków przeciwwirusowych mogą uniemożliwić pojawienie się bolesnego powikłania po gontów nazwie popółpaścowa. Szybkie leczenie może również zapobiec blizny skóry przez powiązane półpasiec-blistry.

Łagodzenie efektów Półpasiec uboczne podczas leczenia

Jeśli otrzymasz szybkie leczenie ogniska gontów, można oczekiwać, aby złagodzić objawy w ciągu dwóch do pięciu tygodni. Aby złagodzić ból w tym czasie, lekarz może przepisać kilka leków, w tym trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (amitryptylina), narkotyków (oksykodonu, kodeina) lub leki przeciwdrgawkowe, takie jak gabapentyny. Możesz zdobyć dodatkowe bólu przez stosowanie okładów chłodzących. Jeśli masz pokrewne półpasiec-swędzenie, lekarz może zalecić miejscowe lub doustne produkt przeciwhistaminowy. Można również złagodzić swędzenie z balsam galmanu lub kąpieli zawierających koloidalny płatki owsiane.

Dodatkowe uwagi

Oprócz natychmiastowego leczenia, może być w stanie uniknąć gonty całkowicie poprzez odpowiednie szczepienia. US Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła stosowanie leków ZOSTAVAX do tego celu. Jeśli jesteś 60 lat lub więcej i mają chorowały na ospę wietrzną, należy poprosić lekarza o więcej informacji na temat tej opcji.

Niektóre czynniki zdrowotne mogą zmniejszyć zdolność do szybkiego odzyskania od wybuchu półpaśca. Możesz być w tej kategorii, jeśli masz aktywne zakażenia HIV, przechodzą na organ do przeszczepu lub otrzymać leków tłumiących odpornościowego w ramach leczenia raka. Podczas gdy masz półpasiec, można rozłożyć warunek dla każdego, kto nie miał przypadek ospy wietrznej. Zapytaj lekarza, jak uniknąć tej możliwości.