adcov.com

Najlepszym sposobem leczenia jest Naciągnięty mięsień w brzuchu

Najlepszym sposobem leczenia jest Naciągnięty mięsień w brzuchu


Podczas intensywnych ćwiczeń lub innych działań siłowych, takich jak podnoszenie ciężkich lub nawet dysku kichnięcie, możliwe jest zranienia przez rozciągnięcie lub rozerwanie mięśni brzucha. Ten rodzaj uszkodzenia jest często określany jako usztywnionej lub ciągnięcia mięśni. Stan ten powoduje znaczny ból mięśni w obszarze żołądka. Leczenia stanu odpowiednio zmniejszy poziom i czas trwania bólu.

Odpoczynek i lodzie

Kup wielokrotnego użytku okład z lodu lub zrobić okład z lodu poprzez umieszczenie lodu do plastikowej torby i torebki do pakowania w myjki lub ręcznikiem. Umieść okład z lodu na powierzchni uszkodzonej przez pół godziny bezpośrednio po kontuzji. Powtórz aplikacji co trzy do czterech godzin na kilka dni do czasu zmniejszenia bólu, zgodnie z University of Michigan Health System.

Po 48 godzinach minęło, alternatywną terapię lodu z użyciem ogrzewanej podkładce w celu złagodzenia bólu, według MDGuidelines.com.

Nie należy stosować więcej mięśni niż jest to absolutnie konieczne, aby uniknąć szkód i wzrost bólu. Odpoczywać jak najwięcej i owinąć brzuch z bandaż elastyczny, aby ograniczyć ruch.

Leki przeciwzapalne

Zapytaj swojego lekarza o leki przeciwzapalne w celu zmniejszenia obrzęku i bólu w Naciągnięty mięsień. Lekarze często przepisują niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) za ciągniętych mięśni.

Weź tylko przepisanej dawki NLPZ. Ta klasa leków obejmuje ibuprofen, naproksen i kwas acetylosalicylowy w ponad recepty formy. Daypro, Naprosyn oraz innymi silnymi niesteroidowe leki przeciwzapalne są dostępne tylko przez receptę.

Nie należy przyjmować NLPZ przez ponad siedem kolejnych dni, jeżeli jesteś w wieku powyżej 65 lat, zgodnie z University of Michigan Health System.

Powrót do aktywności

Jeśli szkoda wydaje się być leczenie bez konieczności poważnej pomocy lekarskiej, należy powrócić do normalnej działalności, jak ból stopniowo zmniejsza się. Unikaj ciężkich podnoszenia, skręcania lub rozciągania brzucha lub może spowolnić proces gojenia i spowodować więcej bólu.

Przepuklina brzuszna

Jeśli bolesny obszar brzucha wybrzusza się, może masz przepuklinę brzuszną. Przepukliny występują, gdy łzy mięśni i część zawartości jamy brzusznej, takich jak jelita, popycha przez mięśnie poszarpane, według Towarzystwa Chirurgów amerykańskich endoskopowe przewodu pokarmowego (mędrcy).

Wyobraź sobie, że opona jest rozdarta i rury wewnątrz przeciska się na zewnątrz. To jest w zasadzie to, co dzieje się podczas przepukliny brzusznej. Tego typu uszkodzenia mogą wymagać operacji, aby naprawić.

Natychmiast udać się do lekarza, jeśli zauważy wybrzuszenie w pobliżu miejsca bólu w brzuchu. Jeśli wymagają operacji, chirurg naprawić rozdarty mięsień i "łaty" ściany jamy brzusznej, aby umożliwić Państwu szybszy powrót do zdrowia.