adcov.com

Najlepszy usunięcie wosku ucha

Woskowina (cerumen) płaszcze i chroni wnętrze uszu. Zwykle nie powinny być usunięte. Usunięcie jest konieczne tylko, gdy pojawią się duże ilości woskowiny, które sprawiają, że twoje uszy czuć zablokowane. Woskowina rozwija się zbyt wiele z powodu nieprawidłowo ukształtowanej słuchowego, częste korzystanie z zatyczek do uszu lub aparatów słuchowych, czyszczenia uszu z wymazów z uszu lub do innych nieznanych powodów. Zwykle leczenie w domu można usunąć woskowinę. Jeśli leczenie w domu nie działa, należy skontaktować się z lekarzem. Nie próbuj usunąć woskowinę jeśli masz drenaż śluzu wychodzi z uszu, rur ucha lub pękniętego bębenka.

Domowe Krople do uszu

Zmiękczenia woskowiny za pomocą domowej roboty krople do uszu. Można użyć oliwy z oliwek, olej mineralny lub 3-procentowy nadtlenek wodoru. Umieść trzy krople swojej domowej ucha krople do uszu, raz dziennie przez trzy dni z rzędu. Olej zmiękcza woskowinę, która pomaga jej spuścić z uszu. Użyj kroplomierza umieścić olej do Twoich uszu. Pracować na jednym uchu w czasie. Wycisnąć trzy krople oleju do jednego ucha, nie pozwalając pipety do wprowadzenia przewodu słuchowego. Połóż się na boku przez pięć minut, z ucha, że ​​po prostu umieszcza krople w skierowana w górę. Powtórz proces z drugim uchem. Możesz umieścić wacik przy wejściu do ucha, jeśli chcesz złapać dowolnego oleju, który wypływa na zewnątrz. Nie wkładaj do uszu innych niż krople do uszu. Umieszczenie elementów do uszu może wypchnąć woskowina głębiej do kanału słuchowego, co jest częstą przyczyną woskowiny zderzanie, zgodnie z Mayo Clinic.

Ear Drops lecznicze

Zakup over-the-counter lek krople do uszu w lokalnej aptece lub u lekarza recepty wytrzymałości krople do uszu. Jeśli zdecydujesz się na zakup ponad-the-counter krople do uszu, poszukaj marki przeznaczone do usuwania woskowiny. Przy użyciu kropli do uszu Śledź etykietę producenta Drop EAR.

Leczenie medyczne

Jeśli leczenie w domu nie usunąć woskowinę, skontaktuj się z lekarzem. Lekarz może usunąć woskowinę, przy użyciu narzędzia do lekarza nazwie skrobak ręcznie wyciągnąć woskowinę lub za pomocą narzędzia ssania w celu usunięcia woskowiny. Inną metodą, że lekarze czasem użyć do usuwania woskowiny jest nawadnianie. Podczas płukania ucha, lekarz wprowadza wodą lub roztworem do czyszczenia ucha do ucha, przy użyciu strzykawki żarówki lub instrumentu pick-woda-jak.