adcov.com

Najlepszy sposób, aby wyleczyć ranę

Najlepszym sposobem, aby wyleczyć ranę może wydawać się mylące, ze wszystkich produktów i technik, które są dostępne. Stare i nowe metody do leczenia ran nie mieszały się ze sobą tworząc galimatias teorii, leków i środków domu. Odpowiednie leczenie skóry można osiągnąć przy minimalnej materiałów lub sposobów fantazyjne.

Czyszczenie i Pielęgnacja ran

Właściwa konserwacja i czyszczenie są absoluty. Przez pierwsze kilka minut po otrzymaniu cięcia, skrobania lub zranienia są kluczowe w określaniu, jak długo potrwa do rana, aby prawidłowo leczyć. Cool, przepływa woda powinna być bezpośrednio stosowane na ranę. Mydła jest konieczne w tym pierwszym etapie; W rzeczywistości, jeśli mydło wprowadza się do rany, obszar może się stan zapalny. Światło mydła lub alkohol można stosować do czyszczenia wokół rany, pył i cząstki pozostały obrębie rany mogą być wyczyszczone za pomocą sterylnej pęsety. Po tej opieki rutyny zwykle wystarczy, by zwalczyć infekcję.

Krwawienie

Drobne skaleczenia i rany zazwyczaj zatrzymać krwawienie w ciągu kilku minut (choć może to potrwać dłużej, jeśli cięcie jest w obszarze o większej koncentracji naczyń krwionośnych, jak głowa). Od krwawienia dalej oczyszcza ranę, czasem najlepiej jest pozwolić rana krwawić przez minutę lub dwie. Jeżeli krwawienie nie ustępuje, ciśnienie powinno być stosowane od jałowej szmatki. Nie należy używać szmatki, które mogą być brudne --- będzie to przywrócenie możliwości zakażenia. Podnoszenie ramienia lub nogi powyżej poziomu serca często powolne krwawienie. Jeśli gazy lub szmatki przesiąka przez dodatkowe warstwy powinny być stosowane zamiast umieszczania nowej szmatki na rany. Gaza można usunąć raz krwawienie ustąpi.

Bandaże i Maść

Bandaże są stosowane do ochrony rany od elementów; Jednakże, wystawienie na działanie powietrza może przyspieszyć proces gojenia. Obszary, które zwykle nie stają się brudne lub ocierają odzieży może być wystawiona. Inne obszary powinny być objęte. Stosowania maści z antybiotykiem często korzystają proces gojenia. Takie maści działa jak bandaż na ranę w ochronie i utrzymaniu w czystości. Zmiana opatrunku często pomoże zapewnić, że uzdrowienie nastąpi szybko i minimalne blizny lub trwałego uszkodzenia.