adcov.com

Najlepsze witaminy dla dzieci

Najlepsze witaminy dla dzieci


Witaminy są niezbędne substancje, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czy to dorośli i dzieci, niedobór witaminy może prowadzić do chorób przewlekłych. Ponadto witaminy są odpowiedzialne za zdrowego wzroku. One pomóc w rozwoju kości i tkanki mózgowej, zwalczanie zakażeń i pomóc uzdrowić rany, wśród wraz z wieloma innymi funkcjami.

Rodzaje

Według American Academy of Pediatrics, dziecko powinno uzyskać wszystkie witaminy są mu potrzebne, jeśli spożywa żywności opisane w amerykańskim Departamencie Rolnictwa Food Guide Pyramid zapewnia. Jednak żywności śmieci i nawyki żywieniowe stanowią potencjalne wyzwanie. Najważniejsze witaminy dla dzieci są witamina A, witamina C, witamina D

Funkcje

Witamina A odgrywa ważną rolę w wizji, chroni skórę, włosy, przewodu pokarmowego i dróg moczowych z infekcją. Wzmacnia system odpornościowy i zapobiega infekcji wirusowych. Witamina C jest istotne dla normalnego wzrostu i rozwoju u dzieci. Jest rozpuszczalny w wodzie i nie są przechowywane w korpusie, a więc muszą być regularnie zużyty. Wapń i witamina D są również istotnym elementem dla wzrostu kości w organizmie. Niedobór któregokolwiek mogą być śmiertelne dla dzieci.

Źródła

Niektóre pokarmy bogate m.in. witaminy cytrusowe, truskawki, żywności, pomidory, rzepa, brokuły, czerwona papryka i papaja, produkty mleczne, jogurt i Collard Greens. Słońce powoduje, że organizm do produkcji witaminy D, istotną klucz do rozwoju mocnych kości i tkanki mózgowej.

Dawkowanie

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, 400 jm witaminy D dla niemowląt, dzieci i młodzieży. Witamina dawka powinna wynosić od 1000 jm do 1320 jm dla dzieci w wieku od 1 do 8 lat. Dla witaminy C, US Zalecane Dzienne Spożycie dla dzieci, polecam następujące kwoty: codziennie 0-6 miesięcy: 40 mg, 7-12 miesięcy: 50 mg, 1-3 lat: 15 mg i 4-8 lat: 25 mg.

Ostrzeżenie

Nadmiar witaminy spożycie może być toksyczny, więc lepiej wziąć ilości zalecanych przez lekarza, jeśli potrzebne są suplementy. Często ludzie są uczuleni na witaminę C, stanie, który może doprowadzić do zakwaszenia lub bóle brzucha. Niektóre dzieci nie tolerują laktozy, co oznacza, że ​​źle reagują na mleko.