adcov.com

Najlepsze sposoby podjąć medycyny ciśnienia krwi

Prędzej czy później, prawie każdy musi radzić sobie z wysokim ciśnieniem krwi lub nadciśnienie. Po wykryciu, że jest konieczne, aby współpracować z lekarzem w celu omówienia możliwych leków na choroby. Nieleczone wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.

Nie każdy z wysokim ciśnieniem krwi będzie musiał brać leki, ale jeśli kilka porad i sugestii w stylu życia może umożliwić leki bardziej efektywną pracę przy jednoczesnym zapobieganiu kilka efektów ubocznych.

Keep It Simple

Uproszczenie ciśnienie krwi leki harmonogram ułatwi pamiętać, aby wziąć leki. Planują zabrać je z posiłkami lub kiedy przygotowują się do snu.

Lekarze zazwyczaj zaleca przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia, zwiększając swoją wartość terapeutyczną poprzez utrzymywanie stałego poziomu leku w krwiobiegu. Regularne rutynowe mogą również uniknąć pominiętych dawek.

Radzenie sobie ze skutkami ubocznymi

Niektóre leki, ciśnienie krwi mają skutki uboczne, które zwykle ustępują z czasem.

Jeść żywności, które są bogate w błonnik pomaga zapobiegać jeden z tych efektów, zaparcia. Jeśli lek powoduje zawroty głowy, należy pamiętać, aby wznieść się powoli podczas wstawania z pozycji siedzącej. Należy również unikać stojącej przez dłuższy czas.

Jeśli masz problemy z odwodnieniem, pić dużo płynów i zminimalizować spożycie kofeiny i alkoholu.

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych i znaleźć im być uciążliwe, należy porozmawiać z lekarzem o zmianie leków, obniżenie dawki lub ewentualnie dodanie nowych leków, które będą leczyć skutki uboczne.

Odporne Nadciśnienie

W niektórych przypadkach, obniżenie ciśnienia krwi może być trudne. Jeżeli poziomy nie zejść pomimo podjęcia co najmniej trzy leki nadciśnienie, które zawierają środek moczopędny, może mieć do czynienia z nadciśnienia opornego.

Warunek ten nie oznacza, że ​​sytuacja jest beznadziejna i że nigdy nie będzie w stanie obniżyć ciśnienie krwi. Może ty i twój lekarz musi pracować trochę trudniej jest ustalić, co jest przyczyną tych chronicznie wysoki poziom. Czasami pacjenci muszą przetestować różne leki lub dawki przed znalezieniem skutecznego leczenia.

To może zająć trochę czasu, aby znaleźć skuteczną kombinację leków do kontroli nadciśnienia tętniczego. Mimo to, jest to konieczne, aby przynieść swoje odczyty do bezpiecznego poziomu, aby zapobiec tego rodzaju problemy zdrowotne, jak choroby serca, niewydolność nerek i utraty wzroku.