adcov.com

Najlepsze sposoby oczyszczania wody w dużych ilościach

Najlepsze sposoby oczyszczania wody w dużych ilościach


Jak dokładnie należy oczyścić wody zależy od tego, co masz zamiar używać go. Najczęściej, woda surowa musi jednak być oczyszczona do picia, co oznacza, że ​​usuwając pył, metale ciężkie, zanieczyszczenia biologiczne, jak i bakterii i wirusów. Można skalować wiele metod oczyszczania górę lub w dół do różnych ilości wody.

Filtracja mechaniczna

Mechaniczne metody filtracji fizycznie przesiać się bakterie i inne zanieczyszczenia z wody. Najlepszym sposobem mechanicznej filtracji odwrotnej osmozy, a ten filtr wytwarza duże ilości ścieków. Inne filtry mechaniczne używać porowate arkusze przesiać się cząstek stałych i bakterii. Inna metoda polega na użyciu długą warstwę piasku. Woda przechodzi przez i większe zanieczyszczenia są wychwytywane w piasku. To nie usuwa zanieczyszczenia biologiczne.

Węgiel aktywny

Aby zwiększyć filtry piaskowe oraz do usuwania metali ciężkich, a także zanieczyszczenia biologiczne, można dodać węgiel aktywny lub węgiel do filtra mechanicznego. Na przykład, w filtr piaskowy, warstwa węgla aktywowanego poniżej piasku pomaga uzyskując korzyści materiałowych. Granulowany węgiel aktywny (GAC) jest wspólny element systemów filtracji do oczyszczania wody użytkowej.

Chlor

Dodanie niektórych chemikaliów zabić czynników biologicznych w wodzie, ale nie usuwania metali ciężkich i toksyn. Jeden znajomy dodatek chemiczny jest chlor. Możesz używać wybielaczy chlorowych do oczyszczania skażonej wody zarówno w małych jak i większych ilościach. Dodaj pół łyżeczki. wybielacza do 5 galonów wody surowej, aby go do picia. Możesz skali ten pomiar do większych ilości wody. Jeden galon wybielacza traktuje około 3800 galonów wody surowej.

Jod

Jod jest inny związek chemiczny, który dezynfekuje wodę. Jednak metoda ta nie powinna być stosowana, jeśli jesteś w ciąży, masz uczulenie na jod, lub stanu tarczycy. Istnieje jod tabletki stosowane przez turystów i wczasowiczów, ale inną metodą jest użycie nalewki jodowej. Nalewki są dostępne w większości sklepów spożywczych, jak 2% jodu z alkoholem i wodą. Pięć kropli jodu dezynfekuje jednego litra wody w ciągu 15 minut. Skalowanie w górę, 1 łyżeczka. jod nalewki traktuje około 90 litrów wody.

Światło ultrafioletowe

Światło ultrafioletowe zabija to, co żyje w wodzie, w tym wirusów. Ponieważ nie usuwa pył, to jest dobry pomysł, aby korzystać filtracji mechanicznej pierwszy. Są to filtry ultrafioletowe dostępne do użytku w akwariach w domu. Pompa wodna przemieszcza się wody przez filtr, w którym stosuje się silne światło ultrafioletowe w rurze, aby zabić organizmy. Stopa wody przez filtr zależy od marki filtra używasz i są wymienione w instrukcji producenta.