adcov.com

Najlepsze sposoby, aby obniżyć poziom cholesterolu w dzieci

Cholesterolu we krwi konieczne jest, niezależnie od wieku, i jest stosowany do wytworzenia błon komórkowych i kilka ważnych hormonów. Mimo, że cholesterol jest konieczny, zbyt wiele cholesterol mogą tworzyć złogi tłuszczowe, które zmniejszają przepływ krwi do serca i mózgu. Choroby układu krążenia często jest zakorzenione w dzieciństwie, chociaż ataki serca i udar mózgu nie występują aż w późniejszym życiu.

Cholesterol czynniki w dzieciństwie

Trzy czynniki przyczyniają się do poziomu cholesterolu: dieta, dziedziczność i otyłości. Tylko niekontrolowane jest czynnikiem wpływającym dziedziczność. Dzieci, które są narażone na wysoki poziom cholesterolu powinien być pokazywany już w wieku dwóch lat i nie później niż 10. Cholesterol u dzieci i młodzieży jest za wysoki, gdy jej poziom jest powyżej 200 i cholesterolu LDL wynosi 130 lub wyższej.

Dieta

Dieta bogata w nasycone i tłuszcze trans zwiększają poziom cholesterolu. Organizm otrzymuje wszystko potrzebuje cholesterolu z wątroby. Wszystkie dodatkowe cholesterolu pochodzi z jedzenia.

Dieta bogata w błonnik obniża poziom cholesterolu. Aby określić, ile gramów błonnika dziecko starsze niż dwa lata należy jeść codziennie jest dodanie pięciu do wieku dziecka w roku. Młodzież, starsze niż 15, zaleca się spożywać powyżej 25 gramów. Dzieciom w wieku ponad dwa i młodzieży, dzienna dawka powinna być cholesterol mniej niż 3,000 mg, przy czym tylko siedem procent tłuszczu, pochodzące z tłuszczów nasyconych i mniej niż 1 procent pochodzących z tłuszczu trans.

Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami żywności, spadek poziomu cholesterolu należy przestrzegać.

• Jedz chude mięso lub alternatywnych rozwiązań, takich jak rośliny strączkowe, ryby i produkty sojowe lub tofu.
• Jedz błonnik. Żywności wysokiej światłowodowych należą: pełnoziarniste pieczywo i zboża, jabłka, pomarańcze, banany, jagody, prune, gruszki, zielony groszek, rośliny strączkowe, karczochy i migdały.
• Ogranicz spożycie tłuszczu do 30-35 procent dla dwu- i trzy-latków i między 25 a 35 procent dzieci w wieku powyżej czterech.
• Należy unikać tłuszczów stałych.
• Limit przygotowane wypieki.
• Pij niskotłuszczowe lub beztłuszczowe produkty mleczne i mleko.
• Należy unikać dodatku cukru.

Kontrola wagi

Nadwaga zwiększa szanse dziecka posiadania wyższego poziomu cholesterolu. Umieścić więcej błonnika w diecie dziecka i zmniejszyć tłuszcze. Cała rodzina powinna być zobowiązana do utraty wagi dziecka, które wymaga zmiany zachowania, edukacji i wsparcia.

Ćwiczenie

Codzienne ćwiczenia zmniejszają stężenie cholesterolu i podnieść poziom dobrego cholesterolu. HDL jest dobrego cholesterolu w organizmie, który prowadzi od cholesterolu w tętnicach do wątroby i usuwa nadmiar cholesterolu z płytki tętnicy.