adcov.com

Najlepsze Leczenie depresji maniakalnej

Najlepsze Leczenie depresji maniakalnej


Depresja maniakalna, znany również jako choroby afektywnej dwubiegunowej, to niszczące chorobą psychiczną, która powoduje ekstremalnych niestabilność nastroju, od depresji samobójczych euforii. Osoby dotknięte chorobą dwubiegunową nie są w stanie regulować swoje nastroje i może stać się samobójstwem. Jeśli ty lub ktoś kogo znasz ma chorobę dwubiegunową, najlepszą terapią jest kombinacja leków stabilizujących nastrój i terapii rozmowy.

Stabilizatory nastroju

Najbardziej skutecznym sposobem kontrolowania choroby maniakalno-jest w drodze do stabilizacji nastroju leków na receptę w połączeniu z innymi lekami. Marki uznane za skuteczne to Carbatrol, Tegretol, Zyprexa i Seroquel. Jednak nie wszystkie stabilizatory nastroju pracy dla wszystkich, a lekarz może przepisać leki na próbę, aby zobaczyć, które z nich najlepiej nadaje się do Twoich potrzeb. Znalezienie właściwej równowagi leków do leczenia pełne spektrum choroby afektywnej dwubiegunowej może być wyzwaniem, dlatego należy komunikować się z poinformować lekarza, jak to tylko możliwe, aż do uzyskania odpowiedniego zestawu.

Litu

Litu jest naturalnie występującym minerałem, który jest skuteczny w leczeniu depresji, problemów oraz impulsu sterowania, które towarzyszą zaburzenia dwubiegunowego. To było w użyciu od 1940 roku, i nie było wiele badań na przestrzeni lat potwierdzających jego skuteczność. Ponieważ dawki litu musi być starannie monitorowane w celu uniknięcia toksyczności, wiele osób z dwubiegunową chorobą wolą spróbować alternatywnych metod. Podjęte w małych dawkach wraz z stabilizatorami nastroju, mineralna może być pomocne w leczeniu nagłej złości i tendencje samobójcze, nie powodując toksyczności w organizmie, ale zalecana dawka dla większości pacjentów wynosi co najmniej 900 mg, stosowany sam. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinni unikać przyjmowania litu, jeśli jest to możliwe, a działania niepożądane mogą obejmować nudności, przyrost masy ciała, obrzęk, nadmierne pragnienie, legato mowy i dezorientacja. Przedawkowanie minerałów może być śmiertelne.

Leki przeciwdrgawkowe

Wielu z bardziej popularnych leków anty-napadowych również pracować również jako skutecznych regulatorów nastroju. Na przykład, Depakene i Depakote może pracować w połączeniu z innymi lekami do leczenia niektórych poważnych zmiany nastroju związane z zaburzeniem dwubiegunowym. Lamictal inny lek przeciwcierne Stwierdzono, że skuteczne w leczeniu depresji, manii.

Innych leków

Chociaż niektórzy lekarze znana przepisać leki przeciwdepresyjne w leczeniu depresji maniakalnej, praktyka jest dość kontrowersyjne. Nie tylko może przyczynić się do leków przeciwdepresyjnych skłonności samobójczych u niektórych pacjentów mogą nie być skuteczne w leczeniu depresji związanej z zaburzeniem dwubiegunowym, i może przyczyniać się do epizodów maniakalnych.
Inne leki, które mogą być przepisane na leczenie zaburzenia są leki przeciwpsychotyczne, takie jak Zyprexa, Risperdal i Seroquel.

Dyskusja Terapia

Sama terapia dyskusja nie jest skuteczną metodą leczenia osób z chorobą afektywną dwubiegunową, ale ze względu na napięcia i chaosu, które występują w wyniku wskazane jest, aby zapewnić pacjentowi, jak również rodzinę pacjenta, a okazję porozmawiać z terapeutą, jak część ogólnej leczeniu depresji maniakalnej. Terapeuta może doradzić lekarza u pacjenta żadnych objawów u pacjenta wystąpią myśli samobójcze. Ponadto jest w stanie komunikować się z kimś, wiedzę na temat choroby może pomóc pacjentowi w jego odzyskanie.