adcov.com

Najlepsza dieta dla Utrzymanie poziomu cukry krwi

Cukru we krwi, także znany jako glukoza jest paliwo organizm wykorzystuje działanie. Za dużo cukru we krwi może powodować nerwowość, nadpobudliwość i napięcie. Zbyt małe wyniki cukru we krwi w braku energii, drażliwość i bóle głowy. Utrzymanie poziomu cukru we krwi nie tylko minimalizuje te problemy, ale oferuje szereg innych korzyści.

Jedz z głową

Mimo, że cała żywność wpływa na poziom glukozy we krwi, węglowodany skutkuje najbardziej dramatyczny. One spowodować cukru we krwi szybko wzrasta, a następnie szybko spadać, co może sprawić, że czujesz się jak na kolejce górskiej. Jeśli twoim celem jest osiągnięcie stosunkowo stały poziom cukru we krwi przez cały dzień, najlepiej jest śledzić plan odżywiania, który zmniejsza węglowodanów rafinowanych (cukier biały i biała mąka) i żywności wysokiej skrobi (takie jak ziemniaki). Węglowodany, które są bogate w błonnik są nie tylko lepsze pod względem odżywczym, ale mają mniejszą wpływ na poziom cukru we krwi, ponieważ zajmuje korpus już w ich przetwórstwie. Korzystanie z zasobów jak indeksie glikemicznym może pomóc wybrać żywności o najwyższej wartości odżywczej, ale najmniejszego wpływu na stężenie cukru we krwi. Każdy posiłek powinien składać się z małych ilości białka, tłuszczu, niewielką ilość włókna i większej ilości owoców i warzyw.

Jedz regularnie

Częstotliwość posiłków odgrywa również dużą rolę w swoim poziomu cukru we krwi. Jeśli jeść trzy większe posiłki, poziom glukozy we krwi wzrośnie wyżej niż spadek min zanim nadejdzie twój następny posiłek. Podawanie paliwa ciała w regularnych odstępach czasu pomaga utrzymać ten poziom i minimalizuje efekt roller-coaster. Dążyć do trzech zdrowych posiłków, jak opisano powyżej, z "przekąskę" rano i jeden po południu. Owoc i kilka orzechy, niektóre warzywa i kilka uncji sera, nawet krakersy graham z odrobiną masła orzechowego dostarczy organizmowi zdrowej energii i utrzymać poziom cukru we krwi od gwałtowny.

Planować

Dopóki nie przyzwyczaić się do jedzenia mądrze i regularnie, może to być pomocne, aby zaplanować swoje posiłki i przekąski w ciągu dnia do przodu. W ten sposób można zmniejszyć impuls podjadania i upewnić się, że masz niezbędne składniki na rękę. Dodawanie posiłki i przekąski do swojego codziennego harmonogramu również służy jako przypomnienie, więc nie pozwól, aby ciało brakować paliwa.

Inne czynniki

Oprócz inteligentnej diety, ćwiczeń i zużycie wody odgrywa rolę w poziomach glukozy we krwi, jak również. Minimum 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie zwiększa metabolizm, co pozwala na bardziej efektywne przetwarzanie cukru we krwi. I pić dużo wody, że proces pomocy, ponieważ płyn pomaga smarować i przepłukać system z toksyn. Woda pomaga również czujesz się pełna, dzięki czemu łatwiej utrzymać tę zdrową dietę już zaplanowane.