adcov.com

Najlepsza dieta dla tarczycy Warunków

Pacjenci tarczycy często napotykają szczególne wyzwania w zdrowej diety i odchudzania. Przede wszystkim, nie poddawaj się. Istnieje wiele możliwości, aby osiągnąć swoje cele. To wszystko na temat zgodnych zdrowych nawyków, które opuszczają pokój, aby leczyć się. Skoncentruj się na tym, co można jeść przed uciekania się do wycinania żywności i cięcia kalorii.

Kalorie

Wszyscy wiemy, że nie może schudnąć, gdy jesz zbyt wiele kalorii, ale jedzenie zbyt mało kalorii spowalnia metabolizm i zatrzymuje utratę masy ciała, jak również. Aby chronić nas od głodu w czasach mało pożywienia, nasze ciało będzie gromadzić tłuszcz i właściwie zachować nas od utraty wagi. Osoby z chorobami tarczycy są jeszcze bardziej wrażliwe na tego metabolicznego wyłączenia.

Co jeść

Choć nikt nie formuła będzie działać dla wszystkich, istnieje kilka prostych wskazówek, które mogą dać punkt wyjścia.

Twoja dieta powinna zawierać co najmniej 40 procent białka. Skupić się na chude mięso, fasola i omega-3 wzbogaconych jaj. Obejmują również takie rzeczy jak niskotłuszczowego nabiału i soi, jeśli dobrze je tolerują. Zauważył ekspert niedoczynność Maryja Shomon zaleca bizona i schab w zdrowych wyborów białka dla pacjentów z niedoczynnością tarczycy.

35 procent diety powinny być niskie węglowodany cukier. Obejmuje to owoce i warzywa, a także produkty pełnoziarniste. Niektórzy pacjenci tarczycy mogą być bardziej wrażliwe na węglowodany i powinny zmniejszyć tę kwotę.

Wreszcie, nie więcej niż 25 procent diety powinna być gruba. Skupić się na zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek i olej lniany. Można również włączyć nierafinowany olej kokosowy. Wielu ekspertów uważa, że ​​olej kokosowy może faktycznie poprawić funkcjonowanie tarczycy.

Co nie jeść

Niedoczynności tarczycy jest zwykle spowodowana zaburzeniem autoimmunologicznym. Możesz być bardziej podatne na czułości do żywności, które mogą prowadzić do wzdęcia i inne problemy trawienne, które sprawiają, że utrzymanie wagi. Pszenicy, soi i mleka są najczęściej przestępcy, ale niemal każdy pokarm może być problem. Soja, w szczególności uważa się, że aby niedoczynność pogarsza zakłócania wchłaniania hormonu tarczycy.

Wiele osób z chorobami tarczycy również cierpią z powodu pewnego stopnia insulinooporności, prekursora cukrzycy. Najważniejsze jest, aby jeść bardzo mało żywności, które mają cukru lub węglowodanów prostych. Słodycze, białe pieczywo i makarony są najwięksi przestępcy w tej kategorii.

Niektóre warzywa faktycznie zmniejszyć funkcji tarczycy. Przykłady obejmują brokuły, kapusta, brukselka, kalafior, kapusta włoska, szpinak, rzepa i gorczycy.

Skupić się na zdrowej żywności i słuchać swojego ciała. Dziennik żywności mogą być pomocne w rozpoznawaniu wzorców jedzenia, które są mniej wydajne. Pamiętaj, że u pacjentów z niedoczynnością tarczycy może trzeba ciężej pracować, aby znaleźć właściwą dietę, aby schudnąć. Każda strata jest sukces.