adcov.com

Najczęściej objawy ciąży

Najczęściej objawy ciąży


Ciąża występuje, gdy plemnik zapłodnić jajo podczas stosunku, gdy kobieta jest owulacja. Czy oczekuje ciąży czy nie, uprawiania bezpiecznego seksu jest ważne w zapobieganiu go wraz z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli uważasz, że może być w ciąży lub jeśli uczestniczyli w seksie niebezpiecznych, ważne jest, aby znać objawy ciąży, więc możesz zdecydować, swoje kolejne kroki.

Nieodebrane Cykl

Jeśli twój cykl menstruacyjny jest opóźniona o ponad dwa tygodnie, może być konieczne, aby uzyskać test ciążowy lub odwiedzić klinikę. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że brakuje kropki nie zawsze jest oznaką ciąży. Wiele kobiet nieregularne miesiączki z powodu warunków, takich jak zespół policystycznych jajników i niezdrowych nawyków ćwiczeń. Biorąc test ciążowy, gdy masz nieodebrane okres, jest to jedyny sposób, aby wykluczyć lub potwierdzić ciążę.

Skurcze i krwawienie

Jeszcze przed nieudanego okresu, wiele kobiet doświadcza tego, co jest znane jako "krwawienie implantacji." Krwawienie implantacji wynikiem zapłodnionego jaja osadzających się w ścianie macicy. Komórki, które są odrzucane w tym procesie jest często wydalane z pochwy i stają się widoczne jako lekki plamienia. Jednak w każdej chwili krwawienia lub plamienia występuje należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia, że ​​nie istnieją inne przyczyny za nim.

Nudności

Wiele kobiet nudności jako jeden z pierwszych objawów ciąży. Uczucie chce wymiotować jest normalne w ciąży z uwagi na zmienny poziom estrogenów, które występują w tym okresie. Czasem kobiety w ciąży mają zwiększone poczucie węchu i mogą być odpychane przez aromatów i zapachów pewnych pokarmów, powodując uczucie mdłości. Stan ten często określa się jako choroby rano.

Zmęczenie

Częste uczucie bycia zmęczony wzrost podczas ciąży. Jest to spowodowane przez wysokie poziomy progesteronu wytwarzanych na początku ciąży. Produkcję tego hormonu może powodować senność. Oprócz produkcji hormonów rosnącej w organizmie stężenie cukru we krwi może spaść, jak również. Będzie to również spowodować odczuwać zmęczenie, choć można dostać osiem godzin snu lub więcej. To jest bardzo częstym objawem we wczesnym okresie ciąży, ale nadal jest to dobry pomysł, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli czujesz, ogólne złe samopoczucie z jakiegokolwiek powodu.

Ból piersi

W ciąży produkcji hormonów i ekspansji gruczołów sutkowych może spowodować piersi puchnąć i boleć. Mogą pojawić się rozwijać pełniejsze i czują się bardziej gęsta, a sutki mogą stać się delikatne i wrażliwe na dotyk. Niektóre objawy, które są związane z piersi w ciąży to obecność niebieskich żyłek w całej piersi, a także mrowienie i pulsujące doznania podczas seksu. Ból piersi może być również wskazywać na zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Wysoka temperatura ciała

Biorąc temperatury ustnie, gdy budzisz się rano, jest najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się swoją podstawową temperaturę. Podstawowej temperatury, które konsekwentnie pozostaje wysoka nawet po cyklu owulacji jest ponad może być oznaką ciąży. Jednakże ta technika ciąży przewidywania jest często używany tylko przez kobiety, które stale sprawdzać ich temperatury podczas monitorowania owulacji i próbuje wyobrazić. Skok temperatury podstawowej może być również objawem infekcji w organizmie, a nawet zimne.

Inne znaki

Wahania nastroju są powszechne w ciąży ze względu na zmieniający się poziom hormonów. Depresja jest najczęstszym nastrój huśtawka, powodując kobiety stają się emocjonalnie, a nawet płaczliwy. Inne objawy to zawroty głowy, zaparcia i bóle głowy. Niektóre kobiety nawet wystąpić częste oddawanie moczu i uczucia "motyle" w brzuchu. Każda kobieta jest inna i objawy ciąży waha się od przypadku do przypadku, więc bardzo ważne jest, aby test ciążowy, czy jest jakaś szansa, że ​​możesz być w ciąży. Objawy ciąży może być również objawy innych schorzeń, więc jeśli test ciążowy jest negatywny, należy umówić się z lekarzem.