adcov.com

Najbardziej skutecznych leków na lęku z depresją

Depresja i lęk mają bliskie więzi w sferze zdrowia psychicznego. W przypadku osób cierpiących z obu problemów istnieją różne leki z wyboru, które skutecznie leczyć obu.

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub leki z grupy SSRI, reprezentuje klasę leków przeciwdepresyjnych, które równoważą poziom noradrenaliny i serotoniny w mózgu. Chorych na depresję, którzy również doświadczają lęku są często przepisywane leki w tej klasie, takie jak fluoksetyna (Prozac), sertralina (Zoloft lub). Prozac jest powszechnie zalecane dla pacjentów z depresją, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, napady paniki i lęku; Zoloft jest podobnie określone dla takich chorób, jak również lęk społeczny. Skutki uboczne zarówno może zawierać zmęczenie, nudności, utratę apetytu, i utrata wagi.

Noradrenaliny inhibitory wychwytu zwrotnego dopaminy-

Inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny, dopaminy lub NDRIs, obejmuje klasę leków, które równoważy poziom norepinefryny, serotoniny i dopaminy w mózgu. Bupropion (Wellbutrin) jest najbardziej znany z leków w tej klasie, przepisywane pacjentom depresyjnych i lękowych. Skutki uboczne Wellbutrin® mogą obejmować tłumienie apetytu i spadek masy ciała.

Cykliczne i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne

Wśród klas leków cyklicznych i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne są amoksapinę (Asendin), dezipraminę (Norpramin) i nortryptyliny (Aventyl); i amitryptylina (Elavil) doksepina (Adapin), a Imipramina (Tofranil), odpowiednio. Asendin, Norpramin i Aventyl są u pacjentów z depresją i niepokoju, w celu zwiększenia ich poziomu noradrenaliny i serotoniny, powrót tych chemikaliów do normalnego stanu. Efekty uboczne to suchość w ustach, zawroty głowy, bóle głowy, bezsenność, zwiększenie masy ciała i zaburzeń erekcji u niektórych pacjentów. Elavil, Adapin i Tofranil są przepisywane pacjentom z maniakalno-depresyjnego, depresji i lęku. Działają one przez blokowanie receptorów alfa-1 i histaminy w mózgu, zatrzymanie aktywacji norepinefryny, hormon na stres. Efekty uboczne to zmęczenie, bezsenność, zwiększenie masy ciała i zaparcia.