adcov.com

Nadpobudliwość i Dieta

Dzieci nadpobudliwe powodować zaburzenia zachowania w często niewłaściwych sposobów. Takich jak Ritalin medycyna często przepisywane dzieciom, aby pomóc im się skoncentrować, ale Ritalin może mieć wiele niepożądanych skutków ubocznych. Jednak, nadpobudliwość może być korygowane przez karmienie nadpobudliwe dziecko odpowiednich witamin i minerałów podczas usuwania cukrów i sztucznych substancji chemicznych. Rodzice powinni skonsultować się z pediatrą swojego dziecka przed zastosowaniem diety w leczeniu nadpobudliwość.

Zrozumienie Nadpobudliwość

Nadaktywność zaburzenia, które w większości zostały problemem w ostatnich kilku latach, przede wszystkim w USA. Choć dokładne przyczyny nadpobudliwości są nieznane, badania powiązały nadpobudliwość i alergie do dodatków do żywności, zatrucia metalami, nadmiernego cukru, problemy z tarczycą i braki w witaminy i minerały. Odżywcze najczęściej niedoborem dzieci są niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, magnez, aminokwasy i fosfolipidów. Dzieci z niedoborem kwasów tłuszczowych nie mogą być metabolizowania tych kwasów poprawnie, ale nie musi absorbować niezbędne kwasy tłuszczowe w żołądku.

Sztuczne Chemikalia

Benjamin Feingold, MD, osiągając w 1973 roku, że sztuczne dodatki powodować nadpobudliwość u dzieci. Produkty takie jak płukania jamy ustnej, pasty do zębów, krople na kaszel i te zawierające inne substancje chemiczne powinny być stosowane możliwie w minimalnym stopniu, Feingold powiedział. Produkty zawierające sztuczne aromaty i salicylany, aspiryna powinna być usunięta z pożywienia według Feingold. Jednak związek między sztucznych substancji chemicznych i nadpobudliwość jest uważany kontrowersyjna, gdyż Fundacja Żywienia przeprowadził badania, które znaleziono siedem że eliminacja sztucznych substancji chemicznych nie zmniejsza nadpobudliwość. Jednak usunięcie sztucznych substancji chemicznych nie jest szkodliwe i może warto spróbować. Pokarmy etykietowane jako organiczne brakuje sztucznych konserwantów i innych dodatków znajdujących się w innych produktach spożywczych. Rodzice mogą czytać etykiety żywności w celu ustalenia, czy zawierają one szkodliwych dodatków.

Co jeść

Nadpobudliwe dzieci powinny spożywać mniej cukru, gdyż cukier może stworzyć sitowia cukru, które mogą powodować nadpobudliwość. Spożywanie produktów bogatych w białko i błonnik może spowolnić uwalnianie cukru w ​​organizmie dziecka. Kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą mieć uspokajający wpływ na dzieci i są dobre dla mózgu. Zwiększając spożycie ryb może zwiększyć ilość kwasów omega 3 w organizmie. Niedobory cynku i magnezu mogą być skorygowane przez zużywa więcej orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste. Żywność o wysokiej zawartości cynku są pestki dyni, drożdży, brązowy ryż, orzechy, fasola i ziemniaki. Pokarmy bogate w magnez są fasola, brokuły, orzeszki ziemne, pestki dyni, mleko sojowe, tofu i szpinakiem.