adcov.com

Nadciśnieniem tętniczym Objawy alarmowe

Nadciśnieniem tętniczym Objawy alarmowe


Nadciśnieniowa awaryjnej, gdy podnosi się ciśnienie tak wysokiego poziomu, że może to spowodować uszkodzenie narządów organizmu. Objawy nadciśnieniem awaryjnych to bóle głowy, drgawki, ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu i obrzęk. Osoby cierpiące z nadciśnieniem awaryjnego należy wziąć do szpitala tak szybko, jak to możliwe, aby zminimalizować uszkodzenia narządów.

Ból głowy

Skok ciśnienia krwi może powodować pęcznienie mózgu, co może powodować bóle głowy. Czasami zdarza się, bóle głowy spowodowane przez nagły wzrost ciśnienia krwi może stać się na tyle poważne, aby spowodować problemy nudności, wymioty i wizji. Poważne krwawienie może spowodować obrzęk mózgu, udar mózgu lub tętniakiem.

Zajęcie

Nagły wzrost ciśnienia tętniczego krwi może spowodować, że mózg szybko puchnąć. Jeśli obrzęk jest na tyle nasilone, może spowodować obrzęk mózgu, powodując falę aktywności w mózgu, które może wywołać atak.

Ból w klatce piersiowej

Wzrost ciśnienia krwi może powodować ból w klatce piersiowej jako pompy krwi zbyt szybko, przez serce. Ból jest na ogół zlokalizowane po lewej stronie piersi i może emitować za pośrednictwem lewym ramieniu. Jeśli ciśnienie krwi staje się bardzo wysoki, może wystąpić zawał serca lub niewydolność serca.

Trudności w oddychaniu

Trudności w oddychaniu objawem nadciśnieniem awaryjnych, jak serce rozpoczyna pompowanie dużej ilości krwi bardzo szybko przez system. Płuca walczą podjąć w wystarczającej ilości tlenu do natleniania krwi wystarczająco szybko, co utrudnia oddychanie.

Obrzęk

Jak wzrasta ciśnienie krwi, krew może gromadzić się w niektórych obszarach ciała i spowodować obrzęk. Jest to szczególnie powszechne w dolnej korpusu, a dolny korpus znajduje się najdalej od serca i nie ma szybkiego pompowania krwi w żyłach, aby usunąć buildups.