adcov.com

Naczyń chłonnych z przerzutami choroby

Naczyń chłonnych z przerzutami choroby


Choroba naczyń chłonnych z przerzutami, znany również jako naczyń chłonnych rakowatość odnosi się do raka z udziałem układu limfatycznego, który poza jego punktu wyjściowego dla innych układów ciała. , Podczas gdy w normalnych okolicznościach sieć węzłów chłonnych i kanałów w całym naszym ciele chroni nas przed chorobami i pomaga regulować równowagę płynów, komórki raka z płuc lub innych organów mogą nory drogę do systemu limfatycznego i używać go jako środka transportu do rozprzestrzeniania raka do innych części ciała.

Układ limfatyczny

Układ limfatyczny odgrywa ważną rolę w utrzymaniu i ochrony ciała. Według stronie Lymphomation każdy system korpus z wyjątkiem centralnego układu nerwowego jest tkanek limfatycznych. Ta sieć węzłów i naczyń dystrybuuje jasnego płynu znanego jako limfy w całym organizmie, utrzymanie prawidłowej równowagi płynów ustrojowych i przenoszenia lipidów (tłuszczów) z jelita do krwiobiegu. System ten jest również producentem i transportuje specjalne komórki zwane limfocytami, które chronią organizm przed infekcjami.

Naczyń chłonnych rakowatość

LearningRadiology.com opisano naczyń chłonnych rakowatość jak rak, który rozprzestrzenia się szybko w wyniku wtargnięcia układu limfatycznego, które następnie przenosi się na całym ciele. Chłoniak, który w przeciwieństwie do leczenia raka Centra Ameryki opisuje jak rak się gruczołów chłonnych, naczyń chłonnych nowotwory powstają w innych częściach ciała. Naczyń chłonnych rakowatość często rozpoczyna się w płucach, chociaż może wystąpić również w piersi, szyjki macicy i narządów trawiennych, a następnie przenika ściany naczyń krwionośnych, aby wejść do systemu limfatycznego. Stamtąd rak daje przerzuty lub rozprzestrzenia się na inne narządy.

Diagnoza

Pacjenci z naczyń chłonnych rakowatość może kaszleć lub mają problemy z połowu oddech, według LearnRadiology.com. Konwencjonalne zdjęcia rentgenowskie ujawni tylko warunek około 25% czasu. TK, które Mayo Clinic definiuje jako techniki rentgenowskiej przekroju, można znaleźć wzrost nowotworowej, że promienie X przegapić. Nawet wtedy, warunek ten może naśladować różne inne choroby.

Zabiegi

Jeśli to możliwe, lekarze muszą zatrzymać raka zanim rozprzestrzenią. Około 60% wszystkich nowotworów o nieznanej macierzystych pochodzenia od gruczolakoraka, wspólnego typu raka płuc, zgodnie z National Center for Biotechnology Information (NCBI). Cancer Treatment Centers of America wymienia chemioterapię, radioterapię, chirurgię i odpornościowy terapii systemowej jako standardowego leczenia w celu zmniejszenia lub zniszczyć te komórki nowotworowe, zanim będą mogły się rozprzestrzeniać.

Outlook

Po nowotwór rozprzestrzenił się w całym układzie limfatycznym, pacjenci mają niewielkie szanse na przeżycie według LearnRadiology.com, co czyni go jeszcze bardziej krytyczna w celu wykrycia raka płuc i innych narządów, zanim to może wystąpić przerzuty. Merck zauważa, że ​​5-letnie przeżycie związane z nowotworami płuc, wzrosła nie więcej niż 15%, nawet z nowoczesnymi metodami leczenia, a 5-letnie prognozy dla pacjentów z przerzutowym rakiem unosi się poniżej 1%. W bardzo rzadkich przypadkach, jednak leczenie wydaje się rozwiązać chorobę. NCBI napisali studium przypadku pacjenta z płuc lymphangetic rakowatość które powstały jako gruczolakoraka piersi. Agresywna chemioterapia i inne metody leczenia udało się pozbyć pacjenta nowotworu, bez nawrotu w znaku 1,5 roku.