adcov.com

Multicystic Dysplazja

Multicystic Dysplazja


Multicystic Dysplazja jest określany jako mający multicystic dysplastyczne nerki. Organizm ludzki zawiera dwie nerki, których funkcją jest usuwanie produktów przemiany materii z krwi do tworzenia moczu. Multicystic Dysplasyia jest wrodzona choroba, która ma do czynienia z wadą jednej lub obu nerek. Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, że stan nie jest krytyczny, jeśli tylko efekt jednej nerki, które w większości przypadków nie.

Podstawy i Statystyki

Zaburzenie to jest spowodowane przez nieprawidłową rozwoju płodowego jednej lub obu nerek. Zwykle występuje w jednej nerki, który cierpi z powodu wielu torbieli różnych rozmiarów tworzących nerki albo prawie nie działa lub nonfunctioning. Zaburzenie to zwykle zdarza się tylko jeden nerek, zwykle po lewej stronie. Przez USG, to zaburzenie jest zazwyczaj wykrywany przed urodzeniem. Około 1 na 43000 urodzeń żywych mają tego zaburzenia. Jeden działający nerek jest wystarczająca do wytworzenia płynu owodniowego konieczny dla rozwoju płodu i oczyszczania krwi po urodzeniu. To zwykle nie jest powodem do niepokoju. To jest najbardziej powszechne w kaukaskich dzieci i zdarza się w mniej więcej równych ilościach do chłopców i dziewcząt.

Diagnoza

Oprócz połowu zaburzenia poprzez USG sprzed urodzenia pocztowe są lekarze używają metody urodzenia w celu identyfikacji problemu. Ważne jest, aby mieć dziecko badane przez urologa dziecięcego, ponieważ istnieją inne choroby nerek, które mogą wymagać operacji, aby poprawić. Sposób mikcji cystourethrogram (VCUG) jest inwazyjna i wiąże się umieszczenie cewnika wewnątrz cewki moczowej i pęcherza napełniania ciekłym barwnika, w celu ułatwienia oglądania, a lekarze brać zdjęcie rentgenowskie. Polygram dożylna (IVP) jest inwazyjna i wymaga barwienia dróg moczowych i biorąc rentgenowskie, aby zobaczyć, jak dobrze nerki odpływ moczu. Ultradźwięków może być również stosowany po roku narodzin do wykrywania zaburzenia.

Leczenie

Nie istnieje jednolity konsensus w sprawie tego, co najlepsze leczenie jest. W przeszłości, usuwanie uszkodzonych nerek była wspólna procedura. Dzisiaj, niektórzy lekarze wolą obserwować nerkę zamiast usunąć go, ponieważ w wielu przypadkach uszkodzone nerki zmniejsza rozmiary być ledwo wykrywalna. Badania zostały wykonane na częstość występowania nadciśnienia tętniczego i choroby nowotworowej, tworząc w torbieli, jak to działo się bardzo rzadko. Wyniki pokazują, że ryzyko choroby jest niska. Jeżeli zostanie ustalone, że nerek powinny być usunięte, może być wykonane przez małe nacięcie lub chirurgii laparoskopowej. Laparoskopia obejmuje cztery małe nakłucia, w których nerki usuwa się z jednego z nakłucia. Niektórzy rodzice wybierają mieć nerkę usunięto całkowicie ograniczyć wszelkie ryzyko związane z utrzymanie go.

Po zabiegu

Jeśli operacja zostanie wybrany, to dziecko nie będzie zazwyczaj pobyt w szpitalu na dłużej niż jedną noc na obserwację, po tym czasie będzie ona do domu, aby w pełni odzyskać. Lekarz daje dokładne informacje na temat pielęgnacji, który jest wymagany i ograniczenia jej działalności, podczas gdy ona jest odzyskanie.

Prognoza długoterminowa

Jeśli dziecko nie ma innych wad wrodzonych będzie oczekiwać żyć zupełnie normalne życie. Jego nerki pracy mogą być większe niż normalnie i będzie musiał mieć badania kontrolne z jego lekarzy w nieskończoność, aby upewnić się, że nerka jest nadal działa. Lekarz może zalecić, że ograniczenie soli i białka w diecie. Sporty kontaktowe nie powinny być odtwarzane w celu ochrony jego dobrego nerki przed uszkodzeniem. Masy ciała powinny być przechowywane w idealnej wagi do wzrostu i płci.