adcov.com

Mrowienia jako znak Padaczka

Mrowienia jako znak Padaczka


Zgodnie z Mayo Clinic, stan padaczki można rozpoznać po dwóch lub więcej nieprowokowane drgawek. Napady te są spowodowane przez sygnały elektryczne mózgu --- sygnały spowodować niewłaściwe części ciała do awarii lub wyłączyć tymczasowo. Jednym z możliwych znakiem zajęcia jest mrowienie "mrowienie" uczucie, jak wtedy, gdy kończyny lub kończyn zasypia.

Podstawowe fakty o padaczce

Padaczka powoduje zaburzenia czynności mózgu, co z kolei powoduje napady sprowokowany. Skutki nieprawidłowej aktywności w zakresie od splątanie do niekontrolowanych ruchów kończyn do utraty przytomności. Lekarze mogą zdiagnozować padaczkę z elektroencefalogramu (EEG) --- badanie ujawnia nieprawidłową aktywność mózgu pacjenta, a jeśli lekarze mogą połączyć tę działalność z początkiem napadu, rozpoznanie padaczki jest prawdopodobne.

Przyczyny

Lekarze mogą wskazać tylko przyczyny padaczki u około połowy ich spraw. Czasami padaczka genetyczny, podczas gdy innym razem jest powodem według traumatyczne uszkodzenia (często w okresie prenatalnym), udaru, demencji, autyzm, zespół Downa lub choroby, takie jak zapalenie opon mózgowych lub AIDS.

Mrowienia i napadów częściowych

Napady są oznaczone jako częściowe lub uogólnione, w zależności od tego, gdzie się nieprawidłowa aktywność mózgu się znajduje. Napady częściowe nie powodują utraty przytomności --- to jest, gdy uczucie mrowienia wchodzi w grę. Mrowienie jest wskaźnik prostego częściowego zajęcia, jak zawroty głowy lub nagły ruch szarpnięcia kończyn. Najlepszym sposobem, aby połączyć mrowienie uczucie na padaczkę jest mieć lekarza wykonywania EEG podczas mrowienie jest obecny.

Drgawki Stres Versus Drgawki

Czasami odpowiedź organizmu na stres stwarza sytuację, która wydaje się jak zajęcia związane padaczki, ale w rzeczywistości jest prowokowany przez zewnętrznego stresora. Te prowokowane napady nie są oznaką padaczki. Napady prowokowane obejmują omdlenia lub utraty przytomności z powodu niskiego poziomu cukru we krwi, lęk, choroby serca, brak krwi do mózgu i migrenowych bólów głowy. Według dr Mogens Dam, byłego prezydenta duńskiego Epilepsy Society, osoby cierpiące na migrenę często doświadczają mrowienie uczucie w kończyny lub twarzy. Jeżeli ten symptom rozwija się minut, nie może być związane z padaczką; jednak, jeśli rozwija się w ciągu kilku sekund, jest to objawem napadu padaczkowego w stylu.

Inne możliwe przyczyny mrowienia

Uczucie mrowienia może być również spowodowane przez atak paniki. Kiedy pod intensywnym stresem, ludzie mają tendencję do oddychać ciężko, publikowanie większej ilości dwutlenku węgla i zmiana poziomu kwasowości w organizmie. Może to powodować uczucie podobne do mrowienia na twarzy, stóp i rąk. Inną możliwą przyczyną jest neuropatia kompresji, w których nerwy są ściśnięte lub prasowane i reagować, produkując trwającą mrowienie. Zespół cieśni nadgarstka to rodzaj kompresji neuropatii.