adcov.com

MRI Problemy Kontrast

MRI (Magnetic Resonance Imaging) środki kontrastowe są stosowane w MRI w celu zwiększenia skuteczności skanowania. Są one wstrzykiwane około dwie trzecie drogi poprzez skanowanie. Wszystkie środki MRI kontrast są toksyczne. Ich toksyczność jest zmniejszona o świadczenie je jako chelaty. Łączą jon metaliczny ze związkiem biologicznym, tworząc "bardziej smaczny" substancja wprowadzić do układu naczyniowego. Wszystkie dawki kontrastowe MRI są bliskie śmiertelną dawką toksyczną jonem metalu zawiera.

Częste działania niepożądane

Istnieje szereg typowych efektów ubocznych związanych z MR kontrastowych wstrzykiwań. Są to normalne objawy niepożądane i uważane są za łagodne. Powodują one znaczną ilość dyskomfortu i bólu dla pacjenta i może trwać przez okres od kilku godzin do kilku dni. Te działania niepożądane to reakcje alergiczne, uderzenia gorąca lub zaczerwienienie skóry powoduje wrażliwość na dotyk i / lub silne uczucie swędzenie, pokrzywka na skórze, które mogą blistrze i śluzu, skrzepy krwi w całym organizmie, które mogą prowadzić do wielu poważnych problemów medycznych, niektóre z których mogą być śmiertelne, zawroty głowy i dezorientacja, duszność lub niemożności "złapać oddech".

Mniej częste działania niepożądane

Istnieje wiele innych działań niepożądanych, które obserwowano z użyciem MRI kontrast. Są one mniej powszechne niż wcześniej wymienionych chorób, jednak są one godne uwagi na ich zachowania i ich wpływ na pacjenta. Te działania niepożądane obejmują: nudności, wymioty, bóle głowy i migreny, wysypki towarzyszą uderzeniami, gorące i / lub zimne błyski na dłuższy czas i uczucie pieczenia pod skórą lub w mięśniach lub tkanki stawowej.

Choroba nerek

MRI środki kontrastowe, takie jak Omniscan i innych czynników Gadodiamid oparte, były związane z rozwojem NSF (Nephrogenic włóknienie układowe) u pacjentów MRI z każdej historii choroby nerek.

KSW

USA i europejskie stowarzyszenia są dalsze badania związku między Gadodiamid i NSF. NSF jest rzadką chorobą ogólnoustrojową. To powoduje pogrubienie i stwardnienie skóry, co często prowadzi do stanów bezruchu i szczelności lub deformacji stawów. Objawy te mogą się szybko rozwijać i zostawić chorej pacjenta wózku inwalidzkim już za kilka tygodni. W tym czasie, nie jest znany, przez cały czas skuteczne leczenie lub leczenia na odpowiedź na osobie gadolinu.

Black Box Ostrzeżenie

W 2006 roku FDA wydała ostrzeżenie dotyczące zdrowia doradczej niebezpieczeństwa gadolinu, a następnie w 2007 roku dodał do czarnej skrzynki ostrzeżenie z powodu czynników ryzyka związanego z użyciem gadolinu u pacjentów z chorobami nerek. Dla tych warunków nerek, zaleca się, aby nie używać gadolin z MRI z powodu niebezpiecznych zagrożeń. Jeśli jest to konieczne, aby użyć gadolin na pacjenta z warunkami nerek, zalecane jest, aby natychmiast pacjentowi może dializie, aby wypłukać resztki kontrastu systemów.