adcov.com

Można zajść w ciążę w 58 roku życia?

Ogólnie rzecz biorąc, każda kobieta, która osiągnęła wiek dojrzewania, ale jeszcze nie przeszły menopauzę może zajść w ciążę, staroświecki sposób. Niektóre problemy zdrowotne mogą uniemożliwić kobiet niepłodnych, nawet w kwiecie wieku, ale przyjmuje się, że kobiety w końcu stać się bezpłodne w ich wieku. Technologia medyczna jest przesuwa granice tego zjawiska. Możliwe jest, a kobiety do zajścia w ciążę w 58-lat, ale większość kobiet potrzebuje różne zabiegi z płodnością to zrobić.

Fakty i Zagrożeń

Podczas gdy większość zachodnich kobiet przejść przez menopauzę w wieku pomiędzy 45 a 55, kobiety tak stary, jak od czasu do czasu wciąż mają 60 okresów, a zatem może teoretycznie ciążę. Kobiety w krajach rozwijających się mają tendencję do przejść przez menopauzę około osiem lat wcześniej.

Najstarszy znany "naturalna matka", co oznacza, że ​​zaszła w ciążę bez leczenia, był 59. W poprzednim rekordzistą był 57, kiedy urodziła się w 1956 roku trzeba dodawać, naturalne ciąży tak późno w życiu jest niezwykle rzadkie.

IVF U.

Z zapłodnienia in vitro (IVF) leczenia, kobiety w latach sześćdziesiątych, a nawet wczesnych siedemdziesiątych stały ciąży i skutecznie prowadzone ciążę do terminu porodu. Ponieważ większość krajów zachodnich ma prawa przeciwko przeprowadzeniu procedur IVF w takim wieku, te kobiety leczeniu w Europie Wschodniej, Rosji i innych medycznych turystycznych.

Powodem zakazu w krajach rozwiniętych jest na ogół, że środowisko medyczne w każdym kraju zdecydował, że ryzyko związane z procedurą, do matki i dzieci przewyższają korzyści pozwalających kobietom mieć dzieci w późnym wieku. Mówiąc najprościej, ryzyko wzrasta wraz z wiekiem. Matki zmierzyć ryzyko cukrzycy ciążowej, nadciśnienia tętniczego i powikłań chirurgicznych z cesarskim dostawy. To wszystko są uleczalne, jednak najpoważniejsze ryzyko przedwczesnego porodu. Dzieci rodzi się już w 20 tygodni może przetrwać, ale mają bardzo małą szansę, żeby to zrobić bez poważnych i trwałych niepełnosprawnych.

Emocjonalne i etyczne pułapki

Bardziej osobiste, emocjonalne ryzyka pochodzi od różnicy wieku między rodzicem a dzieckiem. Kobieta, która zachodzi w ciążę w 58 będzie 77, kiedy jej dziecko absolwentów liceum. Biorąc pod uwagę przeciętnego kobiety długość życia około 81, jest prawdopodobne, że dziecko straci zarówno rodzicom, zanim absolwenci on z uczelni. On też stoi wyższe niż normalne ryzyko jest sierotą, gdy jeszcze niewielki.

Etyczne debaty powstały wokół stosowania in vitro w kobiet po menopauzie. Niektórzy porównują ten zakaz do mówi nastolatki w ciąży, że nie wolno nam stać się matkami. Inni wskazują, że ryzyko dla dziecka przeważają pragnienie matki, aby mieć własne biologiczne dziecko, i sugerują, macierzyństwa zastępczego lub przyjęcie jako korzystne alternatywy.

Bottom Line

Porozmawiaj z lekarzem i rodziną na temat ryzyka, nagrody i sieci wsparcia będzie potrzebne przez całe życie dziecka, jeśli przechodzącej menopauzę i rozważają ciąży.