adcov.com

Można zajść w ciążę na Mirena wkładki?

Nie ma antykoncepcji 100 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży; Jednakże, istnieje wiele form kontroli urodzeń, co znacznie zmniejsza możliwość zajścia w ciążę. Tylko całkowicie powstrzymywać się od seksu zapewni żadnej szansy na zajście w ciążę.

Funkcja

Wkładka domaciczna Mirena (ZPD) uwalnia lewonorgestrel hormonu, który pomaga zapobiec ciąży. To może być utrzymywane w miejscu przez okres do 5 lat.

Identyfikacja

Wkładka wewnątrzmaciczna to niewielkie urządzenie z tworzywa sztucznego w kształcie T. Jest on umieszczony w macicy, ani kobieta, ani jej partner powinien być w stanie to poczuć.

Znaczenie

Mirena ZPD jest więcej niż 99 procent skuteczności przed ciążą. TeensHealth Fundacji Nemours uważa Mirena jest bardzo skuteczna, ponieważ mniej niż 1 na 100 par w ciążę, w badaniach przeprowadzonych w ciągu jednego roku.

Jak to działa?

Mirena działa w różny sposób. Może zwiększyć śluz szyjki macicy, blokując wejście plemników; cienkie ścian macicy, zakazujących załącznik jaj; lub zatrzymać uwolnienia jajeczka z jajników.

Ostrzeżenie

Chociaż Mirena ZPD ma wysoki wskaźnik skuteczności w stosunku do ciąży, nie zapewnia ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową; tylko abstynencja i prezerwatywy może pomóc z tej ochrony. Dodatkowo, niewielki procent kobiet, które popadły w ciążę podczas korzystania z IUD są bardziej narażone na pozamaciczną (poza macicą) ciąży, która wymaga natychmiastowej pomocy medycznej uwagę.