adcov.com

Możesz otrzymać SSI Jeśli masz bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi?

Możesz otrzymać SSI Jeśli masz bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi?


Social Security Administration obsługuje aplikacje i wnioski do kilku programów. Wśród nich są miejski Security Income (SSI) i Social Security Disability Insurance (SSDI), które mogą być dostępne dla osób o różnych warunkach fizycznych i psychicznych. Ustalenie, czy bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi kwalifikuje zależy od przyczyny problemów i ich nasilenia.

Historia

Miejski Security Income (SSI), gdy nie istniał akt Ubezpieczeń Społecznych weszła w życie. Program ten stosuje się jedynie do odkładania pieniędzy, które mają być wypłacane raz ludzie osiągnęli określony wiek. W 1950 roku Kongres uchwalił poprawkę, aby umożliwić pracowników niepełnosprawnych w wieku od 50 do 65, aby zakwalifikować. Z biegiem czasu, renty inwalidzkie rozszerzona o pracowników w każdym wieku, jak również na ich utrzymaniu. Zakres warunków, których zmienia się w czasie, jak zmienić politykę administracji Social Security.

Przyczyny

Kilka najczęstsze przyczyny istnieje na bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi. To, czy dana osoba kwalifikuje się do SSI lub SSDI z powodu tych warunków zależy wyłącznie od przyczyny tego stanu i jak poważne jest. Wysokie ciśnienie krwi, albo nadciśnienie jest większe niż któregokolwiek odczytu 160/95. Bólu głowy często towarzyszą wysokim ciśnieniem krwi z powodu zwiększonego przepływu krwi do mózgu. Osób z łagodnym lub umiarkowanym nadciśnieniem tętniczym zazwyczaj może funkcjonować z chorobą. Według informacji z Mayo Clinic, wczesne i łagodne nadciśnienie ma mały wpływ na własnej jakości życia. Inne przyczyny bólów głowy w połączeniu z wysokim ciśnieniem krwi mogą być poważne, jednak. Social Security Administration oferuje szczegółowe informacje na temat osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne. Dla tych ludzi, efekty uboczne lekarstw mogą powodować bóle głowy i wysokiego ciśnienia krwi i dla tych ludzi skutki uboczne często czynią jednego niepełnosprawnego.

Zastosowanie

Proces ubiegania się o ubezpieczenie rentowe w ramach zarówno SSI i SSDI to samo. Social Security Administration ma ankietę medyczną, aby zakończyć, że prosi o historii medycznej, dokumentacji medycznej oraz innych informacji. Ta informacja pomoże przedstawiciela korzyści którzy recenzje konto w określaniu zakresu stanu i czy przeszkadza w wykonywaniu pracy.

Ograniczenie funkcjonalne

Przedstawiciele dla Zabezpieczenia Społecznego używać kilka czynników, w celu określenia, czy ma zastosowanie szczególny warunek. W przypadku wysokiego ciśnienia krwi i bóle głowy, by na pytanie pierwsze, czy warunki te są połączone, aby wnioskodawca nie może pracować. Niezależnie od tego, który jest prawdziwy będzie zależeć od ciężkości nadciśnienia, a także częstość występowania i nasilenie bólu głowy. Przedstawiciel będzie także rozważyć, czy stan może trwać co najmniej rok lub spowodować śmierć skarżącego. Wysokie ciśnienie krwi i bóle głowy sam może nie być wystarczające bez rozpoznano stan, aby umożliwić przedstawiciel do podjęcia decyzji.

Ostrzeżenia

Czasami jest długi proces uzyskania usług niepełnosprawności. Social Security Administration mówi oczekiwać trzech do pięciu miesięcy czekać na odpowiedź. Zaapelował przypadków trwa dłużej. Wnioskodawcy mogą przyspieszyć proces poprzez włączenie pełnej informacji i coraz dokumentację medyczną tak szybko jak to możliwe. Nie czuć pewność roszczenia. SSA ostrzega, że ​​rent poprzez programy pracodawców, oceny lekarza, że ​​jest niepełnosprawne lub inne czynniki nie mają wpływu na decyzję SSA. Inne instytucje mogą uznać kogoś niepełnosprawnych, ale to nie jest gwarancja płatności.