adcov.com

Może mieć wpływ na poziom hormonów Tętno?

Może mieć wpływ na poziom hormonów Tętno?


Hormony to substancje chemiczne wytwarzane w organizmie, które wpływają na procesy, takie jak metabolizm i wzrostu i rozwoju. W pewnych przypadkach, działania hormonów może powodować zwiększenie częstości pracy serca.

Hormony tarczycy

U niektórych osób nadprodukcja T3 i T4 w hormonów tarczycy mogą prowadzić do stanu zwanego nadczynność według EndocrineWeb. Szybkie bicie serca jest jednym objawem nadczynności tarczycy.

Adrenalina

University of Maryland Medical Center donosi, że epinefryna (adrenalina) - hormon wydzielany przez nadnercza - może zwiększyć częstość akcji serca, oprócz wzmocnienia siły skurczów serca.

Estrogen i Okołomenopauzalnym

W okresie okołomenopauzalnym (lata prowadzące do menopauzy), zmniejszenie estrogenu może wywoła wzrost serca, zgodnie z Cleveland Clinic. Dodatkowe efekty zmniejszających poziom estrogenów obejmują zwiększenie nieregularne bicie serca (i stanowczy kołatanie serca) i innych nieprawidłowości bicie serca (arytmia).

Estrogen i Menopauza

Cleveland Clinic zauważa, że ​​spadek estrogenów związanych z menopauzą może wywołać kołatanie serca i zaburzenia rytmu serca, a także kurczowego bólu w klatce piersiowej.

Rozważania

Objawy nadczynności tarczycy mogą budować tak stopniowo, że idą niezauważona aż warunek jest dość wyraźny, zauważa EndocrineWeb.