adcov.com

Montaż wentylatora słoneczne dla początkujących

Montaż wentylatora słoneczne dla początkujących

Alternatywnych źródeł energii oraz "zielonych miejsc pracy" w wiadomości i są często cytowane przez prezydent Obama jako staje się fali przyszłości. Jeśli alternatywnych źródeł energii takich jak energia słoneczna są dla was zagadką, istnieje prosty sposób do podjęcia tajemnicy pojęcia. Za pomocą łatwo dostępnych hobbystów sprzętu, możesz zrobić wentylator zasilany energią słoneczną; będzie zobaczyć, jak działa system prosty energii słonecznej i dowiedzieć się jego zalety i słabości.

Co to jest Panel słoneczny?

Montaż wentylatora słoneczne dla początkujących

Panele słoneczne są urządzeń półprzewodnikowych, które konwersji światła słonecznego na prąd elektryczny. W sposób działają jak małe baterie, że każdej komórki stawia się niewielką ilość prądu (DC) przy niskim napięciu. Jak ogniw te ogniwa słoneczne są ułożone dać przydatne prąd o niskim napięciu. Również jak baterie, tych komórek może być podłączony w serii, aby nadać wyższe napięcie skuteczne, połączonych równolegle do dać większy prąd napięcia w tym samym lub podłączony do tablicy do zwiększenia zarówno napięcia i bieżącej.

Co można zrobić z energii słonecznej?

Ponownie myśleć o produkcji ogniw słonecznych, tak jak w produkcji baterii. Główną różnicą jest że bateria będzie dostarczać zasilania po wystawieniu na działanie promieni słonecznych i zrobi to ponownie następnego dnia. Produkcja kolektorów słonecznych można Drut do wszelkich elektryczne lub elektroniczne urządzenie (np. silnik wentylatora) że można uruchomić z baterii. W przypadku tego projektu, będą łączyć pozytywne wyjście panel słoneczny (+, lub czasem czerwony po twój panel słoneczny moc wyjściowa) do + wejście post na swojego niskiego napięcia DC wentylator silnika i negatywnych (--, lub czarny stanowisko panelu Wyjście do silnika--postu) do swojego silnika wentylatora. Kiedy twarz panelu pełni jest narażone na działanie promieni słonecznych, włączyć silnik i wentylator ostrze, które można umieścić na silnik będzie napędzać powietrza. Po wybraniu panel słoneczny, być pewnym, że w panelu Wyjście napięcia jest równa lub większa niż minimalne napięcie DC do jazdy swoje silniczek wentylatora. Małe silniki DC często pochodzą z zakresu skutecznej napięcia, takich jak 3 do 12 VDC. Może trzeba użyć dwóch lub trzech paneli słonecznych tanim hobby do potrzeb minimalne napięcie your fan.

Co będzie dalej?

Po montażu kolektorów słonecznych i wentylator, spróbuj kilka eksperymentów. To pokaże, niektóre zastosowania i ograniczenia energii słonecznej. Narażać swój panel słoneczny do pełna, bezpośrednie światło słoneczne i Zauważ, jak szybko biegi wentylatora. Obecnie częściowo cieniu panelu. Jeśli twój panel słoneczny jest typem amorficzny (wykonane z krzemu "wklej" rozprzestrzenił się na metalowy panel), wentylator będzie działał wolniej. Jeśli panel jest mono- lub poli crystal (zwykle typu wyższe napięcie--jednego kawałka lub "shattered glass"-Szukam krzemu panele), całkowicie cieniowanie pełną rzędzie komórki spowoduje silnika wentylatora przestanie całkowicie, nawet jeśli reszta panel jest w pełnym słońcu. Następnym krokiem jest dodanie małych baterii DC (takich jak używane w jazda Kosiarki do trawy). Za pomocą tyle paneli słonecznych baterii napięcie znamionowe (6 VDC powinno wystarczyć zacząć) i połączyć panel bezpośrednio do akumulatora. Następnie podłączyć akumulator do wentylatora. Panel słoneczny będzie napęd wentylatora i naładować baterię w ciągu dnia i w dalszym ciągu uruchamiane po zachodzie słońca aż bateria była całkowicie rozładowana. Jeśli wentylator działa zbyt wolno lub akumulator rozładowuje zbyt szybko po zachodzie słońca, dodać więcej panele słoneczne (równolegle) do zwiększenia swojej bieżącej produkcji w ciągu dnia i dać baterii więcej opłaty. Popularnym sposobem użycia wentylatory zasilane energią słoneczną jest zamontować wentylator w poddaszu odpowietrznik i montażu kolektorów słonecznych na dachu na pełnym słońcu w ciągu dnia. System ten będzie napęd wentylatora poddasze o wydaleniu gorącego powietrza ze strychu w ciągu dnia i będzie wyłączał się całym zachodem słońca.