adcov.com

Mogą być wykrywane colorblindness jej objawy pojawiają się przed?

Kolor ślepota jest pogorszenie widzenia, które utrudnia zdolność do różnicowania pomiędzy niektórych kolorów. Potencjalne zagrożenia i frustracji ślepoty barw często zmusza zainteresowanych rodziców do wykrycia niepełnosprawności jak najszybciej. Przed dziecko przejawia żadnych widocznych objawów zaburzenia rozpoznawania barw, badanie wizualne mogą być wykorzystywane w celu sprawdzenia tej choroby. Chociaż kolor ślepota pozostaje nieuleczalna, wykrywanie u małych dzieci pozwala rodzicom odpowiednio przygotować.

Historia

Chemik John Dalton jest uznawany za pierwszego człowieka naukowo pisać na temat ślepoty barw. Jego odkrycia pomogły utorować drogę dla późniejszych profesorów i optyków do rozwijania badań w celu wykrycia choroby. Dr Shinobu Ishihara, japoński profesor na Uniwersytecie w Tokio, opracował jeden z pierwszych testów na powszechnie akceptowanych kolor ślepoty. Niestety Test był tylko zdolny do rozróżniania, czy pacjent jest ślepy do czerwonego i zielonego. Ostatecznie testy dla ślepoty barw zostały rozszerzone w celu wykrycia wszelkich form choroby. Niektóre z testów zaspokoić bardziej bezpośrednio do dzieci, umożliwiając wczesne wykrywanie.

Znaczenie

W przeważającej części, kolor ślepota nie hamują normalne życie. Jednak w sytuacji, gdy bez zarzutu wykrywanie koloru jest absolutną koniecznością, kolor ślepota staje się problemem. Niektóre zawody automatycznie dyskwalifikuje kandydatów, którzy cierpią z powodu ślepoty barw. Na przykład, kolor niewidomych piloci są ograniczone z nocnych lotów, a zatem nie są dozwolone zatrudnienia lotnicze. Dodatkowo, prowadzenia samochodu może okazać się niebezpieczne lub trudne dla osoby niewidomej kolor. Niezdolność do odróżniania kolorów światłach prezentuje oczywisty zagrożenie dla ruchu. Jednak wiele kolorów niewidomi mogą rozróżniać barw, nawet jeśli nie mogą postrzegać je normalnie.

Identyfikacja

Daltonizm można wykryć, zanim objawy stają się widoczne lub być potwierdzone po rozpoczęciu wizji kłopoty. Test koloru Ishihara składa się z szeregu płytek pełnych asortymentu losowo punktów. Wybierz kropki są zacienione na inny kolor niż reszta, tworząc szereg. Na kolor niewidomych osoby, zacienione liczba będzie niewidoczny. Ponieważ maluch prawdopodobnie zna liczb, inne badania są zazwyczaj podawane na małych dzieci. Badania takie jak rozmowy testowej Farnsworth D-15 dla wyspecjalizowanego układu kolorów, podczas gdy inne testy wymagają od pacjenta, aby dopasować kolory. Daltonizm można również przewidzieć przed urodzeniem. Ponieważ kolor ślepota jest często schorzenie dziedziczne, szanse na predyspozycje genetyczne można dokładnie przewidzieć. Kolor ślepota recesywny przenoszone przez chromosomu X. Jeśli dziedziczna historia osoby determinuje to, że gen ślepy kolor znajduje się na wszystkich swoich chromosomów X (jeden dla mężczyzn, dwa dla kobiet), może to być potwierdzone będą one kolor niewidomych.

Rodzaje

Chociaż istnieje wiele form ślepoty barw, każdy rodzaj pochodzi z albo nabytych lub odziedziczonych przyczyn. Daltonizm można nabyć od szkód poniesionych przez oka lub mózgu. Bardziej typowo, daltonizm jest dziedziczna i ma formę monochromacy, dichromacy lub nieprawidłowym trichromacy. Monochomacy istnieje, jeżeli jest kompletna ślepota kolor --- świat postrzegany jest w różnych odcieniach szarości. Z drugiej strony, dichromacy i trichomacy wpływa na zdolność postrzegania czerwono-niebiesko-zielony lub żółty.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Chociaż odziedziczyła daltonizm nie można zapobiec, wczesne wykrywanie pomaga rodzicom i ich dzieciom aktywnie rozwiązać sytuację. Nauczyciele mogą być zgłaszane z daltonizm dziecka i podjąć odpowiednie działania. Mogą to być za pomocą kredy, które są wyraźnie widoczne na tablicy tle. Zapewnienie markery i kredki, które pojawiają się po prostu na papierze jest również ważna.