adcov.com

Modyfikacja zachowań planów leczenia

Modyfikacja zachowań planów leczenia


Modyfikacja zachowań plany leczenia są przeznaczone dla ludzi, którzy wielokrotnie angażują się w niewłaściwe zachowanie, czy chcesz, aby zachęcić do dobrego zachowania. Modyfikacja zachowania pierwotnie odkryta ponad 100 lat temu przez Iwana Pawłowa, który zrozumiał, że mógłby zrobić psy ciągle przychodzą do kiedy zadzwonił dzwonek egzekwując swoje zachowanie z poczęstunkiem. W końcu przyjdzie, gdy psy usłyszeli dzwonek.

Zmiany behawioralne

Zachowanie danej osoby musi najpierw zostać zbadane, aby wskazać dokładnie, co to jest, że musi być zmieniony. To może oznaczać, pomagając dziecku, który działa z gwałtownie kontrolować jego zły humor, lub sterowanie dorosłego od destrukcyjnych zachowań, takich jak alkoholizm. Plany leczenia zmiany zachowania nie powinny być wprowadzone do lekko i powinien być stosowany tylko, gdy zachowanie jest naprawdę uciążliwy.

Plan behawioralne

Zasady i ograniczenia, a następnie muszą być przedstawione w modyfikacji zachowań planu leczenia. Jak Pawłow decydując, że chce swoje psy przyjść do niego, zdecydować, co efekt końcowy planu modyfikacji powinno być. Jeśli celem jest zatrzymanie dziecka zły humor, a następnie zainicjować plan, który daje mu trzy ostrzeżenia przed musi radzić sobie z konsekwencjami. Lub, dobre zachowanie może być wzmocniona poprzez zaoferowanie jej nagrodę za każdym razem, ona reaguje na sytuację spokojnie.

Konsekwencje i nagrody

Konsekwencje i korzyści są narzędzia do osiągnięcia modyfikacji zachowania sukces. Wybierz konsekwencje, które naprawdę sprawiają, że człowiek czuje się poczucie straty. Na przykład, dla dziecka, które traci nerwy, po trzech strajkach przywilejów, takich jak wycieczki lub przerw wnękowych mogą być odebrane. Jeśli dorosły angażuje się w niedopuszczalne zachowanie, musi przeprosić i zadośćuczynić. Aby zachęcić do dobrego zachowania, nagradzanie go. Może to zakładała dając gwiazdkowych dzieci otrzymać specjalną nagrodę, lub dając dorosły większą odpowiedzialność i zaufanie. Rozwijanie i wzmacnianie program konsekwencje i korzyści spowoduje zmianę sposobu postępowania.