adcov.com

MMR Strzał Side Effects

MMR Strzał Side Effects


Szczepionka MMR podaje się do ochrony ludzi przed odrą, świnką i różyczką. Szczepionka jest ważne dla ludzi, którzy nie są odporne na te choroby są one poważne, a często śmiertelne. Szczepionka MMR do dzieci w wieku od 12 do 14 miesięcy. Szczepionka jest powtarzany zgodnie z wymaganiami państwa albo gdy dziecko wchodzi jego / jej pierwszy rok szkoły, w wieku pięciu i sześciu lat, lub przed gimnazjum, w wieku pomiędzy 11 i 12.

Prawdopodobieństwo doświadczania Side Effects

Istnieją łagodne, umiarkowane i ciężkie skutki uboczne związane ze szczepionką, a prawdopodobieństwo doświadcza skutków ubocznych w ogóle jest niska. Łagodne działania niepożądane obserwowane są jedynie w pięciu do 10 procent pacjentów, którzy otrzymują szczepionkę. Umiarkowane działania niepożądane obserwowane są w różnych częstotliwości w następujący sposób: jeden na napady 3000 odbiorców doświadczenia; jeden z czterech odbiorców wystąpić chwilowy ból i sztywność stawów; jeden na 30.000 odbiorców wystąpić tymczasowe niska liczba płytek krwi, co powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi. Poważne działania niepożądane występujące u jednego spośród miliona odbiorców.

Łagodne działania niepożądane

Łagodne działania niepożądane związane ze szczepionką MMR są podobne do tych wszystkich szczepionek, i nie musi to oznaczać, że nie jest to poważny problem, ale należy zgłosić do lekarza dla obserwacji i dokumentacji. Łagodne działania występujące zazwyczaj w ciągu siedmiu do 12 dni po odbiorca dostaje szczepionkę. Gorączka, obrzęk węzłów chłonnych na szyi i policzku i powierzchownych wysypki może wystąpić po podaniu szczepionki MMR. Łagodne skutki uboczne szczepionki są tymczasowe i zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

Umiarkowane skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku łagodnych objawów ubocznych szczepionki umiarkowane efekty uboczne szczepionki są również przejściowe.
Umiarkowane działania niepożądane to gorączka, drgawki wywołane ból stawów i sztywność oraz tymczasowy mała liczba płytek krwi, co może spowodować zaburzenia krzepliwości krwi. Umiarkowane działania niepożądane występują rzadko, a jeśli odbiorca doświadcza ich, powinni skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania dalszych badań, ponieważ te objawy mogą być w rzeczywistości wynikiem niepowiązanych problemu.

Poważne działania niepożądane

Poważne działania niepożądane są bardzo rzadkie ze szczepionką. Tych, którzy doświadczają poważnych działań niepożądanych związanych wyższa niż normalnego gorączka, trudności w oddychaniu, pokrzywka, bladą skórę, dizzines, zmiany w zachowaniu, świszczący oddech, chrypka, szybkie bicie serca i osłabienie. Poważne działania niepożądane mogą wystąpić immeaditely po strzale, lub może trwać do dwóch tygodni na powierzchnię jako problem. Jednego z poważnych skutków ubocznych copuld oznacza, że ​​odbiorca jest uczulony, lub o gwałtownej reakcji na szczepionkę MMR, dlatego on / ona powinna zobaczyć się z lekarzem od razu.

Inne objawy, które wystąpiły po szczepionki MMR

Istnieje kilka objawów, które wystąpiły bardzo rzadko przez odbiorców szczepionki MMR. Ze względu na rzadkość występowania tych objawów, naukowcy nie są w stanie prawidłowo badać, czy są one związane ze szczepionką MMR. Objawy, które zostały umieszczone w tej kategorii są głuchota, napady długoterminowe, trwałe uszkodzenie mózgu, śpiączka, a obniżona świadomość. Te rzadkie objawy, czy podobne do szczepionki MMR lub nie, powinny być traktowane poważnie, a odbiorca szczepionki należy do natychmiastowej pomocy medycznej.