adcov.com

Minusy Dental Klejenie

Dental klejenie używa żywicy stosowane albo z tyłu lub z przodu zębów. Celem procedury jest przywrócenie zepsute zęby lub zmian kosmetycznych. Klejenie jest wykorzystywany na pokrycie naturalne wady i może skorygować krzywe zęby.

Co to jest Dental Klejenie?

Dental klejenie jest procedura medyczna stosowana w celu rozwiązania problemów jamy, a także do naprawy uszkodzonych lub strugane zębów. Dentyści mogą również skorzystać z procedury, aby naprawić i maski zęby, które stały się odbarwić. Dental wiązania może być również stosowane w celu zamknięcia pewne naturalne zęby nieestetyczne luki powodowane przez jakąkolwiek formę awarii lub uszkodzenia zębów. Wiążący może być użyta do zmiany lub zmiana kształtu zębów i sprawiają, że zęby się bardziej atrakcyjnym.

Fakty

Dental Procedura klejenie obejmuje kilka etapów. Po pierwsze, bardzo łagodne ciekłe trawienia powleka się wokół zębów pacjenta, co przyczynia się do tworzenia małych szczelin w szkliwie zębów. Celem jest utworzenie szorstką powierzchnię, na zębach i może pozwolić na trwałą żywicy do wiązania się z zębami. Żywica jest następnie umieszczane w warstwach, a po ostatniej powłoce światła o wysokiej intensywności jest wykorzystana do utwardzenia żywicy, na powierzchni zębów. Stwardnieniu żywicy następuje w ciągu kilku minut, a ostatni etap jest dla rzeźbienia, kształtowania i polerowania.

Materiały nietrwałe

Jedną z wad klejenia stomatologicznej jest brak trwałości. Materiały stosowane do wypełnień zębów lub procedur korony są twardsze i bardziej wytrzymałe niż żywicy. Mogą czasem Chip Away, powodując dalsze uszkodzenia. Materiał wiążący nie jest odporny na plamy, jak koron, na przykład.

Ubarwienie

Proces rzeźbienia i polerowania żywicy może pozostawić pewne obszary polerowanej powierzchni rough. Chociaż dentystów sprzętu stomatologicznego state-of-the-art polerować żywicę po twardnieje się, że dentystyczne materiały wiążące nie są bardzo odporne na przebarwienia. Mogą być one zabarwione łatwiej i są mniej odporne na plamy, niż inne materiały.

Rama czasowa

Dental klejenie może wymagać więcej czasu, niż w przypadku innych zabiegów stomatologicznych. Poszczególne etapy procesu wymaga czasu. Na przykład, materiał używany w łączeniu dentystycznej jest w różnych odcieniach dopasowanych do naturalnych zębów pacjenta. Wiele warstw są wymagane do ukończenia operacji łączenia, co z kolei wymaga więcej czasu. Średnio może trwać do dwóch godzin, aby rozwiązać jeden ząb.