adcov.com

Ministerstwo Narzędzia do żałoby

Ministerstwo Narzędzia do żałoby


W czasie, straty i żalu z powodu śmierci bliskiej osoby, ludzie potrzebują duchowego wsparcia i komfortu. Często zwracają się do domu modlitwy (np, kościoła, synagogi czy meczetu) lub do agencji, które mogą zapewnić im pomocy. Ministerstwo Narodowy Katolicki do osieroconych (NCMB) oferuje posługi opartej na wierze w pełnym zasobów dla osób w żałobie.

Zrozumienie

Ogólna znajomość żalu obejmuje kilka różnych tematów. Są to słuchanie i komunikacja, podstawy żałoby i smutku, począwszy grupy wsparcia, chrześcijańskie pogrzeby, uzdrowienie i minister samoopieki.

Materiały drukowane

Szeroki wybór drukowanych środków może pomóc w żałobie ludzi z ich utratą. Być może jednym z najbardziej znanych, Elisabeth Kubler dr-Ross, jest "W śmierci i umierania." Inne materiały dotyczyć tematów takich jak to, co by nie powiedzieć do osoby pogrążonej w żałobie, jak pomóc, żalu i miejscu pracy, martwo urodzonych dzieci, samobójstw, depresji i innych pokrewnych tematów.

Innych mediów

Materiały multimedialne rozwiązania niektórych z tych samych tematów, a także pokrycie dodatkowych. Mediów m.in. kasety wideo, płyty DVD, płyty CD i cassettes.The NCMB zapewnia dziesiątki linków poprzez swoją stronę internetową, aby pomóc żałobnik przez proces żałoby.

Modlitwy

Osoba w żałobie często wrażenie, że Bóg jest daleko i daleko. Nadrukiem modlitwy mogą pomóc w tych czasach. Modlitwy duchowego doradcy lub przyjaciela może być jeszcze większe korzyści, jak osobisty kontakt może przejść długą drogę w kierunku zachęcania osieroconych.

Grupy Wsparcia

NCMB opracowała cały program grupy wsparcia, wraz z skoroszytów, ułatwione przez świeckich liderów. Zapewnia szkolenie dla animatorów grup i dodatkowych środków na żałobie. Grupy wsparcia są szczególnie korzystne w żałobie połączyć i wczuć się w siebie.

Poradnictwo

Proces żałoby może wywołać problemy nierozwiązane w żałobie. W niektórych przypadkach, indywidualne żałoby ma wielkie trudności z utratą, być może z powodu tragicznych okoliczności śmierci lub dlatego, osierocona czuje się winny. Niezależnie od powodu, niektórzy ludzie potrzebują więcej uwagi niż to, co indywidualne grupa wsparcia może zapewnić. Chrześcijańscy doradcy mogą pomóc tym ludziom w przetwarzaniu i pogodzić się z ich cierpieniem.