adcov.com

Mięśniaki macicy Dlaczego rosną?

Rodzaje Fibroids

Mięśniaków macicy są nowotwory, które rozwijają się w ścianach macicy, które czasami mogą nie być objawowe i inne czasy mogą powodować ból, ciśnienie i silne krwawienie. Mięśniaki macicy może być nawet tak dużych rozmiarów, że mogą one powodować kobiecy brzuch, aby powiększyć.

Są trzy obszary, które mięśniaki rosną: podśluzówkowe mięśniaki rosną w jamie macicy; stacjonarne mięśniaki rosną w ścianach macicy; i subserosal mięśniaki rosną na zewnętrznych obszarach macicy.

Przyczyny

Mięśniaki macicy nie mają wyraźną przyczynę lub pojedynczą czynnikiem przyczyniającym się do ich wzrostu. Badacze teorie że mięśniaki rośnie na skutek szeregu czynników, w tym poziomy hormonów - w szczególności. estrogeny - i historii rodziny mięśniaków. Jednym z powodów jest to, że hipoteza włókniaki rosną, podczas gdy kobiety są w ciąży, a poziom hormonów są najwyższe.

Włókniaki macicy mogą rosnąć zarówno jako jednego mięśniaka, a nawet w wielu klastrów.

Jakie są Mięśniaki Made Of?

Mięśniaki składa mięśni i tkanki łącznej, która jest w macicy. Mogą one zwiększać wielkości gromadząc więcej tej tkanki. Mimo, że są one klasyfikowane jako nowotwory, komórki nie obrócić nowotworowych. Zamiast tego, włókniaki są usuwane z powodu negatywnych objawów występujących, takich jak nadmierne krwawienie, ból podczas stosunku, zaparcia i trudności w oddawaniu moczu.

Zabiegi

Ponieważ lekarze uważają, że wysoki poziom estrogenów może przyczynić się do wzrostu mięśniaków, lekarz może przepisać doustne środki antykoncepcyjne (pigułki antykoncepcyjne) w celu zmniejszenia objawów. Jednakże, nie są one uważane zapobiegania rozwojowi lub zmniejszania rozmiaru mięśniaka.

Dla osób szczególnie ciężkich objawów, mięśniaki mogą być usunięte za pomocą różnych minimalnie inwazyjnych metod chirurgicznych i otwartym.