adcov.com

Metody, które pomogą rzucić palenie

Metody, które pomogą rzucić palenie


Każdy, kto kiedykolwiek próbował rzucić palenie może zaświadczyć, że jest niezwykle trudnym zadaniem. To wymaga czasu, poświęcenia i często pomaga od innych. W związku z tym, kilka metod, twierdząc, aby pomóc ludziom rzucić palenie są dostępne. Poznanie różnych metod może pomóc podjąć decyzję, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

Nikotyna metody zamienne

Nikotyna metody zamienne próbować dać bardziej zdrowy sposób na uzyskanie nikotyny w wysiłku, aby ostatecznie pomóc rzucić. Metody zamienne Nikotyna obejmować plaster nikotynowy, gumy z nikotyną i nikotyny pastylki. Sprzedawany przez kilka firm, ale najbardziej znany przez Nicorette, metody te pomagają zerwać z nałogiem palenia, zanim się uszkodzi się z uzależnienia od nikotyny.

Naszywki są umieszczone na ramieniu raz lub dwa razy dziennie. Plastry zwolnić nikotynę do krwi przez cały dzień. Nikotyna gumy i pastylki do ssania są pobierane za każdym razem masz ochotę na papierosa.

Wszystkie nikotyny metody zamienne pochodzą z harmonogramem, aby pomóc zmniejszyć i ostatecznie zamknąć. Wziąć większą dawkę w ciągu pierwszych kilku tygodni, a następnie spadły w miarę upływu czasu. Większość nikotyny metody zamienne polecam harmonogram co najmniej 12 tygodni użytkowania, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces.

Metody psychologiczne

Terapia poznawczo-behawioralna Wykazano, że co najmniej w pewnym stopniu skuteczne przy pomocy osób rzuceniu palenia. Chodzi o to, aby skupić się na, i radzić sobie z, wyzwalacze umysłowe, które prowadzą cię palić. Stosuje się je często w połączeniu z nikotyną metodą wymiany. Wymiana nikotyna pomaga przezwyciężyć uzależnienie od nikotyny i terapia pomaga przezwyciężyć nałóg. Skontaktuj się z dostawcą ubezpieczeń zdrowotnych, aby uzyskać rekomendację dla terapeuty, który zajmuje się nałogu palenia tytoniu.

Metody Pharmacuetical

Bupropion, że pod markami Wellbutrin® lub Zyban jest antydepresyjne, który okazał się skuteczny w wspomagania rzucenia palenia. Lek zmniejsza apetyt palacze cierpią, kiedy rzucić palenie.

Ostatnio Warenikliny, że pod marką Chanitx, wykazano również, aby były skuteczne. Chantix cele receptory nikotynowe w mózgu. Lek zmniejsza przyjemne efekty czujesz z papierosa i zmniejsza uczucia wycofania.

Jak każdy lek, leki antynikotynowe mogą mieć skutki uboczne, w tym depresji i wahania nastroju. Są one dostępne wyłącznie na receptę i powinny być podejmowane wyłącznie na zalecenie lekarza.

Metody alternatywne

Istnieją alternatywne metody, które twierdzą, że pomoże zaprzestania palenia, w tym hipnozy i akupunktury. Niektórzy stwierdzili również homeopatyczne i ziołowe mogą pomóc rzucić. Według American Cancer Society, istnieje niewiele badań wskazuje, są to skuteczne metody, ale dla niektórych osób palących może być warto spróbować.

Metoda na zimno indyka

Inną opcją jest po prostu rzucić palenie bez innych pomocy. Aby rzucić na zimno indyka, aby były skuteczne, trzeba mieć silną motywację i stały poświęcenia. Wielu palaczy, którzy rzucili na zimno indyka czuję, że to jedyny sposób, by to zrobić, ale wielu innych nie.

E-papierosy

Kontrowersyjne nowa pomoc antynikotynowa ma trafić na rynek w ciągu ostatnich kilku lat. E-papierosy są urządzeniami elektronicznymi w kształcie papierosa. Wdech z urządzenia i opary nikotyny we wlewie jest uwalniany do płuc. Koncepcja jest odtworzenie akt palenia podczas usuwania szkodliwych skutków. E-papierosy nie zostały jeszcze przetestowane i zatwierdzone przez FDA, i dlatego ich bezpieczeństwo i skuteczność nie jest znana.