adcov.com

Metabolizm węglowodanów w przewlekłej choroby wątroby

Metabolizm węglowodanów w przewlekłej choroby wątroby


Jeśli masz przewlekłe choroby wątroby, stan znany jako marskość wątroby, w szczególności organizm przeżywa czynników, które mogą przyczynić się do zmienionej, a nawet zaburzeniami procesu trawienia. To z kolei może prowadzić do upośledzenia wchłaniania i przetwarzania węglowodanów, białek i lipidów (tłuszczów) przez wątrobę, która, jeśli nie jest leczone, może rozwijać się ciężkim niedożywieniem.

Wątroba i metabolizm węglowodanów

Twoja wątroba odgrywa ważną rolę w metabolizmie węglowodanów i lipidów można jeść tak, że organizm może prawidłowo ich używać. Syntetyzuje białka, ale także witamin i minerałów przechowuje i procesów oraz usuwa toksyny z systemu.

Z przewlekłą chorobą wątroby, jednak blizny zacznie rozwijać się w wątrobie, zastąpienie normalnej, zdrowej tkanki wątroby. To blizny stopniowo zmniejsza przepływ krwi przez wątrobę i zakłóca normalne funkcjonowanie w wątrobie, zwłaszcza w przetwarzaniu i metabolizujących węglowodanów, lipidów i białek. Tak zdrowe, funkcjonowania tkanki wątroby staje się blizny, składników odżywczych, w tym węglowodanów, nie są skutecznie przetwarzane przez wątrobę.

Przewlekłe Choroby wątroby i przewodu Metabolizm

Ze względu na wzrost blizny i inne czynniki, przewlekła choroba wątroby może prowadzić do przyspieszonego stanu niedożywienia, w tym wchłanianie węglowodanów, według badań "metabolizm kwasów żółciowych u pacjentów z marskością wątroby" opublikowanym w 1971 roku przez wydanie Gastroenterologii ZR Vlahcevic, I. Buhac i JT Farrar.

Dodatkowo do wzrostu tkanki bliznowatej cytowane badania innych czynników przyczyniających się do tego typu niedożywienia, z niedoborem soli żółciowych, zaburzenia ruchliwości jelit i przepuszczalności, przerost bakteryjny w wątrobie i zmian w procesie pokarmowego ze względu na wysokie ciśnienie krwi.

Czynniki dodatkowe

Z przewlekłymi chorobami wątroby, jelit pochłania mniej białka, ponieważ jest zmniejszona synteza białek wątrobowych i mocznika w wątrobie i nerkach, a jesteś wydalanie zwiększonej ilości azotu w moczu. W związku z tym, węglowodany, w szczególności nie są prawidłowo wchłaniany który jest następnie połączony z insulinoopornością, osłabioną glukogenezę i zmniejszenia rezerwy glikogenu.

Dodatkowe czynnikom do niedożywienia obejmuje nieodpowiednią substancji odżywczych ze względu na brak łaknienia, mdłości, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaburzenia trawienia i przyswajania składników odżywczych (wszystkie efekty uboczne przewlekłej choroby wątroby), a także skutki diety muszą sód ograniczony.

Test tolerancji glukozy

Jeśli masz przewlekłą chorobę wątroby, lekarz będzie chciał podać serię testów tolerancji glukozy w celu monitorowania poziomu cukru we krwi w organizmie. Znaczące zmniejszenie tolerancji glukozy często występują u pacjentów z zapaleniem wątroby, marskości wątroby i przewlekłej choroby wątroby. Zmniejszenie stężenia glukozy wskazuje, że wątroba nie jest prawidłowo metabolizmie węglowodanów. Może to oznaczać, trzeba dodatkowego odżywiania.

Radzenie sobie z przewlekłą chorobą wątroby i metabolizm węglowodanów

Według National Institute of Diabetes i przewodu i chorób nerek, marskość wątroby jest siódmą wiodącą przyczyną śmierci w USA W ciężkich przypadkach, przeszczep wątroby może być jedynym czynnikiem. Jednak w wielu przypadkach dodatkowe uszkodzenie wątroby może być opóźniony lub nawet zatrzymany z właściwego odżywiania, monitorowania i zarządzania wątroby i marskość wątroby i powikłania unikanie toksyn, takich jak alkohol i niektórych leków, które nie może być bezpiecznie przetwarzane przez wątrobę.

Regularne testy tolerancji glukozy są niezbędne do monitorowania metabolizmu węglowodanów do ich zmniejszenia. Żywienie uzupełniające mogą być pomocne, gdy węglowodany, białko i metabolizm lipidów spadła.