adcov.com

Menu Planowanie wegańska

Dieta wegańska jest bogata w owoce, warzywa, fasola, soczewica, orzechy, nasiona i ziarna bez produktów zwierzęcych, takich jak mięso, ryby, drób, nabiał, jaja i żelatyny. Podczas zrównoważony dieta wegańska może być zdrowy jeden, który jest dużo błonnika i niską zawartość tłuszczu i cholesterolu, źle zaplanowana dieta może być niskie stężenia wapnia, witaminy B12 i witaminy D. W związku z tym ważne jest, aby planować posiłki i włączyć pokarmy które spełniają wszystkie potrzeby żywieniowe.

Białko

Białka, niezbędne do budowy i naprawy mięśni, jest zwykle związane z mięsa, mleka i jaj, ale wiele źródeł pochodzenia roślinnego również zawierają białko w diecie. Na diecie wegańskiej, jeść fasolę, orzechy, nasiona, soczewica i zielone warzywa, takie jak szpinak, co najmniej raz dziennie, aby zapewnić otrzymujesz odpowiednie ilości białka.

Wapń

Wapnia, niezbędnych dla mocnych kości i zębów, od dawna związany z produktów mlecznych. Jednak wiele źródeł roślinnych, takich jak quinoa, brokułami i ciemno zielone warzywa liściaste, takie jak kapusta, Collard Greens, gorczycy i rzepy są również doskonałym źródłem wapnia. Dodatkowo, wiele produktów, takich jak sok pomarańczowy, mleko sojowe i płatki śniadaniowe wzbogacone wapniem. Na diecie wegańskiej, upewnij się, że to zielone warzywa liściaste i wzbogacone produkty, takie jak mleko sojowe do regularnej diety i spożywać przynajmniej dwie porcje produktów roślinnych bogatych w wapń codziennie.

Witaminy B12 i D

Witaminy B12, która jest zwykle tylko w źródeł zwierzęcych, jest konieczne dla zdrowia i produkcję krwinek czerwonych. Dorosłych, chociaż zaleca się spożycie witaminy B12 jest bardzo niski, to ważne jest, że weganie regularne przyjmowanie witaminę B12 lub dietę bogatą w środkach spożywczych wzbogaconych B12, takiego jak mleko sojowe, drożdży odżywczych i pewnych substytutów mięsa na bazie soi.

Jak witamina B12, witamina D jest rzadko spotykana w źródeł roślinnych, chociaż korpus może również syntetyzować od słońca. Na diecie wegańskiej, ważne jest, aby przyjmować suplement witaminy D dziennie, szczególnie w okresie zimowym, gdy skóra jest mało ekspozycji na słońce. Jednak, jak przez 15 minut światła słonecznego na odsłoniętej skórze zapewni dzienną dawkę witaminy D potrzebne.