adcov.com

Menopauza i moczu

Menopauza i moczu


Istnieje dobry powód, że menopauza jest nazywany "zmiana życia". Z końcem menstruacji, jest szereg innych zmian wywoływanych przez koniec produkcji estrogenów przez jajniki. Jednym z bardziej niepokojące z tych zmian jest nietrzymanie moczu, które jest doświadczane przez około 40 procent kobiet po menopauzie, według Nancy Sullivan, kierownik Providence Continence Center w Portland, w stanie Oregon.

Wyciek

Utrata kontroli nad pęcherzem z początkiem menopauzy charakteryzuje się problemami wycieku, które można ustawić się w coś tak prostego jak kichanie, kaszel, a nawet śmiech. Według broszury, menopauza i pęcherza Kontroli, opublikowanego przez Narodowy nerek i schorzeń urologicznych Informacja Clearinghouse (NKUDIC), podnoszące również może wywołać epizod nietrzymania moczu. Ten typ przecieków moczu nazywane jest stresem moczu.

Przyczyna

Wiele medycznych badacze uważają, że nagły spadek poziomu estrogenu przyczyniają się do osłabienia mięśni, które są stosowane w kontroli pęcherza moczowego. Sugerują oni, że żeński hormon płciowy "może pomóc utrzymać wyściółkę pęcherza moczowego i cewki moczowej, pulchny i ​​zdrowego," według NKUDIC broszury. Dla tych, którzy uważają, że problem można rozwiązać poprzez hormonalną terapię zastępczą, wiadomością jest to rozczarowujące, jak nauka może znaleźć żadnych dowodów, że takie suplementy w żaden sposób poprawić kontrolę nad pęcherzem. I, jak w innych badaniach stwierdzili, istnieją liczne zagrożenia związane z długotrwałego stosowania tych dodatków.

Inne czynniki

Chociaż menopauzie osłabienie mięśni pęcherza moczowego i cewki moczowej jest głównym czynnikiem w leczeniu nietrzymania moczu, inne czynniki mogą odgrywać rolę w tym przyczyniające się potencjalnie kłopotliwy problem. Według NKUDIC broszury, są to infekcje dróg moczowych, niektóre leki, trudności z chodzeniem lub ruchu, problemy sercowe, uczucie depresji i nerwów szkody spowodowane przez udar lub cukrzyca.

Co można zrobić

Jeśli masz problemy z nietrzymaniem moczu, omówić problem z lekarzem rodzinnym, ginekologa lub urologa. Środki, które okazały się pomocne w niektórych kobiet to gwałtowny spadek konsumpcji kofeiny, regularne ćwiczenia mięśni miednicy i trening pęcherza trzymać więcej moczu. Lekarze mogą również zamówić niektóre z poniższych procedur, aby pomóc w rozwiązaniu problemu: wprowadzenie urządzenia do pochwy w celu zapewnienia wsparcia pęcherza moczowego, operacji zmiany położenia i wzmocnienia pęcherza, biofeedback, wprowadzenie urządzenia do cewki moczowej, aby zapobiec wyciekom i elektryczne pobudzanie mięśni dna miednicy.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy

Sullivan, który zarządza Providence moczu Center w Portland, jest wielkim zwolennikiem ćwiczenia mięśni dna miednicy, znany również jako Kegels. Wyjaśnia, że ​​miednicy zapewnia wsparcie dla narządów miednicy, w tym pęcherza. Kiedy te mięśnie słabną, nietrzymanie moczu może podążać. Kegels mogą być znane kobiety, które zostały wprowadzone do nich w czasie ciąży. Ćwiczenia Kegel pracy mięśni wykorzystywane do kontrolowania przepływu moczu. Ich do pracy, po prostu praktyki zatrzymywania i uruchamiania przepływu moczu podczas korzystania z łazienki, a to daje wyobrażenie o tym, co zrobić, gdy chcesz pracować je w innym punkcie dnia.