adcov.com

Medycyna Wysokie ciśnienie krwi dla Kobiet w Ciąży

Wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży wymaga szczególnej opieki i ma zwykle jedną z trzech przyczyn. Pierwszym z nich jest nadciśnienie tętnicze w ciąży, zdiagnozowano, gdy kobieta w ciąży rozwija się wysokiego ciśnienia krwi tuż przed dostarczeniem, bez żadnych innych objawów. Niektóre kobiety mają przewlekłe nadciśnienie - wysokie ciśnienie, że albo zaczyna się przed 20 tygodniem ciąży, lub przed kobieta zajdzie w ciążę. Niektóre kobiety nie wiedzą, że mają wysokie ciśnienie krwi, dopóki nie zajdzie w ciążę. Wreszcie, nadciśnienie wywołane ciążą (PIH), znany również jako stan przedrzucawkowy lub zatrucia, jest wtedy, gdy wysokie ciśnienie krwi pojawia się po 20 tygodniu ciąży, a towarzyszą inne objawy, w tym obrzęk, ból brzucha, i białka w moczu. Leczenie zależy od tego, co jest przyczyną ciśnienie krwi jest wysoki.

Stan przedrzucawkowy

Ponieważ jedynym lekarstwem na stan przedrzucawkowy lub PIH, jest dostarczanie dziecka, leczenie zależy jak blisko jest do realizacji. Jeśli dziecko jest wystarczająco dojrzałe, lekarz będzie wywoływać natychmiast dostawy. Jednak, jeśli dziecko jest krótszy niż 37 tygodni ciąży, lekarz może przepisać leki ciśnienie krwi i odpoczynku łóżko w celu kontynuowania ciąży.

Nadciśnienie ciążowy

Ponieważ nadciśnienie tętnicze w ciąży występuje bardzo blisko realizacji, lek nie jest na ogół przewidziane dla tego stanu. Jednak lekarz będzie kontrolować uważnie, aby zapewnić, że nie zamieni się PIH.

Przewlekłe nadciśnienie

Jeśli jesteś już przyjmować leki na wysokie ciśnienie krwi przed zajściem w ciążę, lekarz najprawdopodobniej chcą, aby kontynuować przyjmowanie leku. Może jednak trzeba dostosować dawkę prądu, ponieważ ciśnienie krwi ma tendencję do spadku w pierwszych dwóch trymestrze ciąży. Albo, może przełączyć się do czegoś, co jest bardziej bezpieczne dla dziecka.

Leki, których należy unikać

Wszelkie leki w czasie ciąży może potencjalnie wpływać na dziecko, ale niektóre są bezpieczniejsze od innych. Angiotensyny (ACE), inhibitory konwertazy angiotensyny, często określone dla wysokiego ciśnienia krwi, nie są uważane za bezpieczne w czasie ciąży. Według badań opublikowanych przez amerykański lekarz rodzinny, nie jest istotne dowody, że te leki mogą zapobiec nerki dziecka pod prawidłowego rozwoju i może prowadzić do śmierci płodu. Narkotyki w tej kategorii obejmują lotensin, ACCUPRIL, Altace i VASOTEC, między innymi.

Bezpieczne leki

FDA uznane leki Aldomet i Visken jak "zwykle bezpieczne" w czasie ciąży. Efekty uboczne mogą obejmować suchość w ustach i senność. Wielu lekarzy czuje leku nifedypina (marki ProCardia i ADALAT) jest bezpieczne, choć nie został dokładnie badane przez FDA.

Ostrzeżenie

Wysokie ciśnienie krwi w czasie ciąży jest potencjalnie poważną chorobą, zarówno dla Ciebie i Twojego dziecka. Twoje zdrowie i dawka leku musi być monitorowany przez cały czas. Wszystkie leki dokładnie zgodnie z zaleceniami, i zachować wszystkie swoje prenatalnych spotkania z lekarzem, aby pomóc zapewnić zdrowy dostawy.