adcov.com

Medycyna niekonwencjonalna Sposoby obniżenia ciśnienia krwi

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi borderline może zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu, poprzez wykonywanie coraz częściej, nie palenia, zmniejszenie masy ciała, obniżenie spożycia sodu i pakowania ich posiłki z kilku składników odżywczych. Niektórzy dietetycy sugerują, układając swój talerz z owoców i warzyw, pełnoziarniste pieczywo i zboża, a nawet orzechów i ziaren. Wapnia, magnezu i potasu, wszystkie zostały obniżał ciśnienie krwi.

Odżywianie się

Jeśli odczyty ciśnienia krwi są wysokie, ale nie na tyle poważne, aby wymagało leku, lekarz może zalecić zmniejszenie masy ciała, ćwiczenia, rzucenie palenia, ograniczenie sodu i spożywanie niektórych pokarmów.
Jak pozbyć się tego spreadu w średnim wieku i dodanie pokarmy bogate w potas, magnez i wapń może obniżyć ciśnienie krwi. Unikanie soli i alkoholu są zalecane, ponieważ jest odprężające.
American Heart Association zatwierdziła podejść żywieniowych przestałem nadciśnienie, lub dieta DASH. Z 28 dni plany posiłków, przepisy kulinarne, porady dotyczące odchudzania i porady na jedzenie, dieta może obniżać ciśnienie krwi w ciągu 14 dni, według autorów "Dieta DASH planu działania."
Książka zaleca jedzenie przynajmniej trzy pełnoziarniste pokarmy codziennie; jedzenia 05:56 porcji każdy z obu owoców i warzyw; posiadające 03:58 porcji niskotłuszczowych lub beztłuszczowych produktów mlecznych; ograniczenie chude mięso, ryby i drób do dwóch i pół porcji lub mniej; jedzenie orzechów, nasiona, rośliny strączkowe, takie jak fasola, 05:57 razy w tygodniu; oraz ograniczenie tłuszczów i słodyczy do 03:58 porcji, albo nawet mniej niż dwa, codziennie.
Bo się, że wiele owoców i warzyw może być trudne do żołądka, można również się ubijając porcje produktów bogatych w wapń, potas i magnez.

Potasu, proszę

Większość z nas nie otrzymuje wystarczającej ilości potasu w naszej diecie. W roku 2008, badanie w Journal of Clinical Hypertension okazało się, że jedzenie pokarmów bogatych w potas może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Sprawdzić receptur z ziaren soi, konserwy, sos pomidorowy i pasta, zieleni buraków, szpinak, halibuta, fasola lima i soczewicy.
Chociaż ziemniaki zostały zepchnięte większość menu ze względu na węglowodany, ale także są pełne potasu i kukoamines substancję raz znaleźć tylko w chińskiej medycynie. Jeśli oglądasz węglowodanów, jeść pomidory zamiast. Zawierają one również kukoamines, ale mniejszą intensywnością.
W innym badaniu z 11.000 ludzi, podano w American Journal of Clinical Nutrition, dieta bogata w sód było bezpośrednio związane z wysokim ciśnieniem krwi. Można kupić mniejszą sodu sól w sklepie spożywczym i cofać się na chipsów ziemniaczanych, precli i innych słonych przekąsek.

Więcej Magnez

Znaleźć sposoby, aby dodać magnez do posiłków. Mineralnych może również pomóc ci serce, a jedno badanie łączy spożycie magnezu do zmniejszenia ryzyka udaru i nadciśnienia indukowanego ciążą. Najlepsze źródła to otręby zbożowe, brązowy ryż, migdały, orzechy laskowe, fasola lima, szpinak i mleko.
Mleko zawiera również wapń, inny minerał zmniejszają nadciśnienie. Amerykański Departament Rolnictwa zaleca 1000 mg do 1200 mg wapnia dziennie lub 02:58 8-uncji szklanek mleka. Jeśli nie jesteś fanem mleka, poszukaj jogurt, ser, tofu, kapusta, brokuły, szpinak i kapusta włoska.
Stewia jest słodkie zioło, które może również obniżyć ciśnienie krwi. Zioło to jest sprzedawane jako suplement diety w Stanach Zjednoczonych; to nie ma kalorii i węglowodanów i niewielki lub żaden wpływ na poziom cukru we krwi. Chociaż smakuje słodko do większości ludzi, niektórzy uważają, że to gorzka, zwłaszcza w dużych ilościach. Niektóre sklepy naturalnej żywności rozdać próbki.
Wiele zdrowych zjadacze wiedzieć, że kwasy tłuszczowe omega-3 są dobre dla serca. Łosoś, tuńczyk, śledź, makrela i halibuta są wzbogacone w te kwasy, które również mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Jeśli owoce morza nie jest twoja sprawa, próbki wzbogacone omega-3 jaja, margaryna lub masło orzechowe. Lub omówić biorąc kapsułki oleju z ryb z lekarzem.
Orzechy włoskie, orzechy włoskie, zwłaszcza angielskiego ma również jeden z tych kwasów. Kwasy te są również obecne w siemię lniane i tofu lub siemię lniane, soja, orzech włoski i olejach kanola.

Spice It Up

Badacze odkryli, że żywność oferują wiele innych korzyści. Należą do nich przyprawy, takie jak koper, oregano, pieprz, bazylia, estragon, a nawet szafran. Ząbki czosnku i proszek zawierają allicyny, kolejny składnik, który może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Szpinak i inne pokarmy o zwiększonej kwasu foliowego, zwłaszcza ciemny zielony, warzywa liściaste; roślin strączkowych; i szparagi, również opakowanie pobić.
A na deser lub jako nagroda treningu, jeść małe ilości ciemnej czekolady. Badania wykazują, że pomaga na ciśnienie tętnicze krwi i chroni serce. Endorfiny mogą również podnieść najciemniejsze duchy.

Metody nieżywnościowe

Stres ma wpływ na ciśnienie krwi i wysiłku, rozluźnienie mięśni, medytacja, słuchanie muzyki i podobnej działalności można wszystko zmniejszyć ryzyko. Stowarzyszenie Serce sugeruje 30 minut ćwiczeń dziennie.
Picie alkoholu z umiarem, co oznacza, że ​​jeden drink dziennie dla kobiet i dwa dla mężczyzn, może również zmniejszyć ciśnienie krwi. Z drugiej strony, badania wykazały, że przy ciężkich poidła chłonąć mniej kropli ciśnienia krwi. Napoje alkoholowe są ubogie w substancje odżywcze i kaloryczne, więc diecie powinny ich unikać.