adcov.com

Medycyna na zatrucie pokarmowe

Zatrucie charakteryzuje się nagłą choroby spowodowanej przez spożywanie pokarmu lub napoju, który jest zanieczyszczony toksyny lub organizm zakaźny. To może mieć wpływ na osobę lub grupę ludzi, którzy jedli samą skażoną żywność w partii, piknik, restauracji lub fast-food gniazdka. Objawy mogą rozpocząć godzin lub dni po spożyciu pokarmu lub napoju.

Objawy

Najczęstsze objawy, kiedy doświadczamy zatrucia pokarmowe są biegunka i wymioty, często towarzyszy ból brzucha. Możesz też mieć ból głowy, gorączka i dreszcze, a także osłabienie, w zależności od ciężkości zatrucia organizmu.

Przyczyny

Większość przypadków zatrucia pokarmowego wynikające z zanieczyszczenia wody lub żywności przez bakterie. Według encyklopedii Medline Plus zatrucie żywności może być spowodowany:

* Bacillus cereus
* Botulism
* Campylobacter
* Cholera
* E. coli enteritis
* Fish poisoning
* Listeria
* Mushroom poisoning
* Staphylococcus aureus
* Salmonella
* Shigella
* Yersinia

Zapobieganie

Zawsze myj ręce ciepłą i zimną wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund przed i po przygotowaniu jedzenia, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Należy stosować czyste naczynia, sztućce i liczniki; następnie dokładnie umyć je po użyciu środka dezynfekcyjnego. Aby zachować rozprzestrzenianiu się zarazków, używać różnych naczyń i deska do krojenia do krojenia surowego mięsa lub kurczaka. Sprawdź temperaturę żywności z termometrem. Według instrukcji Washington State żywności i napojów Robotniczej, większość bakterii nie rosną w gorących lub zimnych temperaturach. Bezpiecznego przechowywania żywności, zimne pokarmy muszą być 41 ° C lub niższej. Popularne produkty spożywcze muszą być 140 ° F lub cieplejsze. Temperatury gotowania są:

165 ° C (przez 15 sekund) dla drobiu (kurczaka i indyka), nadziewane farszem, żywność lub
wszystkie produkty zwierzęce surowe gotowane w kuchence mikrofalowej, a wszystko ponownie zagotować
potencjalnie niebezpieczne, takie jak środki spożywcze pochodzenia zwierzęcego, produktów gotowanych skrobi, owoców i
warzywa.

155 ° C (przez 15 sekund) do hamburgerów i kiełbasy.

145 ° C (przez 15 sekund) dla jaj, ryb, wołowiny i wieprzowiny.

140 ° C dla warzyw, które będą utrzymywane i pakowane na gorąco gotowe do spożycia
(Takie jak hot dogi i konserwy chili), które są ogrzewane przez gorącą gospodarstwa.

Gorący gospodarstwo jest utrzymanie jedzenie serwowane na gorąco aż do 140 ° F lub cieplejsze temperatury. Podgrzewacze można używać zupy, stoły parowe i inne jednostki hot-trzymając.

Leczenie

Dużo łatwiej jest się dowiedzieć, czy jest to zatrucie pokarmowe, kiedy ludzie w grupie wykazują takie same objawy, zwykle wymioty i biegunka. W większości przypadków zatrucia żywności znika w ciągu kilku dni bez leczenia. Weź dobry wypoczynek i pić dużo płynów, takich jak woda i nawadniających rozwiązań. Unikaj picia mleka lub napojów zawierających kofeinę. Jeśli jesteś poważnie chory, trzeba natychmiast pomocy medycznej.

Ostrzeżenie

Jeśli masz biegunkę i wymioty tak, upewnij się, że bierzesz dużo płynów, aby zapobiec się przed odwodnieniem. Jeśli objawy są nasilone lub trwają dłużej niż 72 do 96 godzinach, zadzwoń do lekarza od razu, zwłaszcza jeśli osoba starsza, dziecko, kobieta w ciąży lub karmiących piersią wpływa. Przechowywać próbki każdej pozostałej żywności spożywane i kał do badania obecności bakterie. Jeśli jeść toksyczne żywności, takich jak trujące grzyby, trzeba udać się do szpitala na ostry dyżur, aby pozbyć się trucizny z organizmu.