adcov.com

Medycyna alternatywna dla uderzenia gorąca

Hot miga są nieprzyjemne objawy menopauzy. Ta zmiana życia wywołane dramatyczny spadek produkcji estrogenu i innych hormonów, które powoduje szereg objawów fizycznych i psychicznych. Niektóre zabiegi naturalne może złagodzić uderzenia gorąca.

Korzystanie z alternatywnych metod leczenia na uderzenia gorąca

Jeśli chcesz korzystać z alternatywnych metod leczenia uderzeń gorąca, konsystencja jest bardzo ważne. Według ekspertów medycyna alternatywna dr Andrew Weil, zazwyczaj trzeba dać nowe zabiegi i strategie żywieniowe co najmniej ośmiu tygodni, aby osiągnąć optymalne korzyści.

Zabiegi menopauza i rak

Wiele metod leczenia objawów menopauzy, zarówno konwencjonalne i alternatywne, działają na procesy hormonalne i naśladować estrogen do różnych stopni. Jeśli masz w rodzinie lub są narażone na ryzyko nowotworów zależnych od hormonów, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem.

Naturalne suplementy

Następujące naturalne suplementy mogą być przydatne dla gorąca: czarny Cohosh (najbardziej intensywnie badane w tym celu), witamina E, Dong Quai, olej z wiesiołka i czarnej porzeczki olej.

Sugestie żywieniowe

Niektóre produkty spożywcze zawierają fitoestrogeny, które działają podobnie jak estrogenów w organizmie, ale w znacznie słabszej formie. Są to produkty sojowe, takie jak całe tempeh, orzechy sojowe, mleko sojowe i tofu, i siemię lniane. Ze względu na ich zawartość estrogenów, jedzenie żywności jest bezpieczniejsze niż soi i lnu suplementów.

Redukcja stresu

Stres zarządzania może przejść długą drogę w objawów łagodzących i jest dobrym uzupełnieniem do naturalnych metod leczenia. Eksperymentuj z medytacji, głębokiego oddychania, jogi i cokolwiek innego, co sprawia, że ​​czujesz się lepiej.