adcov.com

Medicaid Wymagania w Washington

Medicaid jest programem ubezpieczeń zdrowotnych dla ubogich, starszych, ubogich i niepełnosprawnych. Jest to wspólny program federalne i stanowe, chociaż stany określenia zasięgu i kwalifikowalności specyfikę. Program obejmuje dzieci i ich opiekunów, kobiety w ciąży o niskich dochodach, dzieci z rodzin o niskich dochodach, osób starszych i niepełnosprawnych.

Kwalifikacje ogólne

Aby zakwalifikować się do Medicaid w stanie Waszyngton, odbiorca musi być legalnym rezydentem lub obywatelem stanie Waszyngton, i potrzebujących finansowo. Nie można mieć więcej niż 3000 dolarów aktywów policzalnych - niektóre aktywa są zwolnione z sufitów aktywów do Medicaid kwalifikacji - a twój dochód musi być w pobliżu lub poniżej granicy ubóstwa federalnego dla rodziny rozmiaru w celu zakwalifikowania się. Jednak program Medicaid zwykle obejmuje dzieci w systemie zastępczej. W Waszyngtonie, musi być w ciąży, rodzic lub opiekun zależne w wieku 19 lat, ślepy, powyżej 65 lat, niepełnosprawnych lub członek rodziny, który jest niepełnosprawny.

Usługi objęte

W Waszyngtonie, Medicaid obejmuje kilka kategorii gwarancji, z najszerszym zasięgu zawarte w ramach programu potrzebujących Waszyngton kategorycznie. Medicaid obejmuje podstawowych usług medycznych, opieki w nagłych wypadkach, badań przesiewowych i diagnostyki, opieki ciąży, pielęgnacji niemowląt, kontrolnych i badań przesiewowych, leki na receptę, w zakresie zdrowia psychicznego, usługi domu opieki, HIV / AIDS zarządzania przypadku, usługi zdrowia domu, opieki hospicyjnej, i wiele innych usług.

Limity przychodów i Kwalifikowalność

W celu zakwalifikowania w ramach państwowych Medicaid zasad, musisz być odbiorcę lub kwalifikuje się do beneficjentów pomocy rodzin z dzieci pozostających na utrzymaniu, w ciąży i niskich dochodach, dziecko urodzone do Medicaid odbiorcy, otrzymywanie płatności niepełnosprawność SSI z ZUS Administracja, ślepy, lub rodziny z niskim dochodem.

Jabłko zdrowie Dla dzieci Kwalifikowalność

Jabłko zdrowie dla dzieci to program Medicaid specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci z rodzin o niskich dochodach. Czasami dzieci mogą kwalifikować się do Medicaid zasięgu, nawet jeśli ich rodzice nie mogą. Stan Waszyngtonie opublikował tabelę kwalifikowania dochodów dla gospodarstw domowych o różnej liczbie osób. Od 1 kwietnia 2010 roku, do użytku domowego z 2 osób kwalifikuje się, jeżeli ich dochód jest poniżej 2,429 dolarów miesięcznie. Czteroosobowa rodzina musi mieć dochód poniżej 3,675 dolarów miesięcznie. Rodziny z poziomów wyższych dochodach mogą skorzystać z wersji Medicare oparte premium - zwykle między 200 a 250 procent Federal Poverty Line.