adcov.com

Materac Rozwiązanie dla Backpain

Spanie na zbyt miękkim materacu lub taki, który tonie w centrum może rzucać kręgosłupa z dostosowania i powodować ból pleców i szyi. Zamiast przebudzeń w pełni wypoczęty z dobrze przespanej nocy, można spędzić osiem godzin podrzucanie i toczenie, próbując znaleźć wygodną pozycję przed poddaniem się i wspina się z łóżka wyczerpane. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, najlepiej zrobić to kupić nowy materac. Jeśli finanse nie pozwalają na to, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc czasowo wyremontować swój stary materac.

Wybór

Przy wyborze nowego materaca, ważne jest, aby spróbować modelu wyświetlania. Materac i pole sprężyny powinny wspierać swój ciężar ciała równomiernie i komfortowo wspierać kręgosłup. Połóż się na materacu przez minimum pięć minut w normalnej pozycji do spania. Podkłady boczne powinny upewnić się, że materac nie jest tak mocny, że powoduje ból barku, a podkłady brzucha muszą zapewnić materac zapewnia odpowiednie wsparcie, tak ich twarze nie zapadają się w materac i utrudniać oddychanie. Nie powinno być przestrzeń pomiędzy część pleców i łóżka. Wypróbuj różne modele, aż znajdziesz taki, który pasuje do Ciebie.

Rodzaj materaca wybrać może także mieć wpływ na plecach. W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Yale Medical School, ochotników cierpiących na łagodną do umiarkowanej dole pleców zadano do spania i oceniać cztery różne rodzaje łóżek, aby ocenić ich wpływ na jakość snu i dolegliwości szyi i kręgosłupa. Cztery łóżka były 1) tradycyjny wewnętrzny materac sprężynowy, 2) materace z nakładką, 3) łóżko powietrza i 4) materace piankowe szwedzki styl. Każdy materac użyto oceniano przez dwa tygodnie. Pod koniec badania, uczestnicy odnotowano 4 do 1 preferują łóżka pianki i szwedzkim stylu twierdził doświadczyć wyższej jakości snu i mniejszy ból po przebudzeniu rano.

Poprawki

Jeśli nowy materac jest obecnie poza swoim przedziale cenowym, zmniejszyć ból pleców, tymczasowo przedłużając żywotność starego łóżka. Aby uzyskać więcej pomocy, spróbuj umieścić arkusz płyty wiórowej między wiosną skrzynki i materaca. To daje łóżku lepszych podstaw i przedłużyć żywotność starym materacu przez około trzy miesiące. Alternatywnie, można kupić urządzenie, które umieszcza się pomiędzy materacem a pole wiosną i jest zawyżone w drodze ręcznej pompy do dostosowania kwoty wsparcia danej, a jednocześnie skutecznie usuwając wszelkie puste miejsca lub nieobsługiwane plamy. Jeśli to wydaje się nieco skomplikowany, można stworzyć podobny efekt poprzez umieszczenie materace pod łóżka i pompowania ich do pożądanego poziomu, choć należy się spodziewać, aby ponownie napełnić je regularnie. Jeśli znajdziesz swoje plecy ból każdego ranka, ponieważ materac jest zbyt twardy, przykryć warstwą dwóch cali z piankową wyściółką.

Niezależnie od rozwiązania wybrać, włączyć materac co najmniej raz na trzy miesiące, aby zapobiec tworzeniu się wgnieceń spowodowanych przez spanie w tym samym miejscu co noc.

Poduszki

Jeśli pleców i karku wciąż boli, gdy się z łóżka każdego ranka, spróbuj wymienić swoją poduszkę. Po umieszczeniu głowę na poduszce, szyję i kręgosłup powinien pozostać wyrównane. Wybierz solidne poduszkę, który utrzyma ciężar głowy i zastąpienia go, gdy materiał wewnętrzny zostaje ściśnięta.