adcov.com

Masło orzechowe jest zdrowe do jedzenia?

Masło orzechowe jest zdrowe do jedzenia?


Masło orzechowe jest popularny. Tak bardzo, że stał się amerykański odcinkowych, wraz z jego pomocnikiem, galaretki. W tym kraju, jemy więcej niż 700 milionów funtów masła orzechowego rocznie. Z tym większego zużycia, my lepiej nadzieję, że to jest dobre dla nas. Są plusy i minusy tego ulubionego jedzenia. Rzućmy okiem na niektóre z nich.

Tłuszcze

Masło orzechowe jest ponad 50 procent tłuszczu. Tłuszczu w ogóle jest niezdrowe w dużych ilościach. 20 procent tłuszczu w maśle orzechowym to tłuszcz nasycony, co podnosi poziom cholesterolu i sprzyja chorobom serca. Jednakże reszta tłuszczu jest mono-i poli-nienasyconych, które w rzeczywistości jest korzystna dla zdrowia, takich jak poprawa poziomu cholesterolu.

Witaminy i minerały

Masło z orzeszków ziemnych zawiera znaczną ilość niacyny lub witaminy B3. Ten składnik odżywczy niezbędny do funkcjonowania zdrowego ciała jest. Jest również dobrym źródłem witaminy E. Kilka ważnych minerałów występują również w maśle orzechowym. Są to: potas, fosfor i magnez.

Innych świadczeń

Białko i błonnik są zarówno niezbędne elementy diety, a masło orzechowe zawiera dobre ilości obu. Włókno ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia jelita grubego i pomaga obniżyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka. Białko jest budulcem dla większości naszego ciała.
Masło orzechowe ma również unikalne korzyści zdrowotne. Arachidowy roślin naturalnie wytwarza substancję o nazwie "resweratrol", który jest środkiem przeciw microbal. Badania wykazują, że substancja ta może mieć działanie przeciw-nowotworowych, anty-starzenie i przeciwzapalne, przynajmniej u myszy laboratoryjnych.
Ten produkt zawiera również antyoksydanty, które z kolei zmniejszają wielu chorób.

Inne problemy

Istnieją poważne problemy z masła orzechowego, jednak. Wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych jest poważny zarzut. Przetworzone rafinowany masło orzechowe często zawierają duże ilości cukru, jak i częściowo uwodornione oleje, które są rakotwórcze.
Niskiej jakości masło orzechowe może zawierać niebezpieczne, rakotwórczych pleśni, a pestycydy stosowane przez większość rolników orzeszki ziemne są bardzo szkodliwe dla środowiska i naszego zdrowia. Masło orzechowe jest również niebezpieczne dla wielu alergenów.

Wnioski

Ci, którzy mają wysoki poziom cholesterolu lub są narażone na ryzyko chorób serca należy jeść tylko małe ilości masła orzechowego. Osoby z alergią powinny unikać go całkowicie.
Jednak na ogół osoby zdrowej, masło orzechowe może być zdrowe jedzenie, jeśli spożywane z umiarem. Jeśli masło orzechowe może być certyfikowany organiczny, lub co najmniej w pełni naturalny, ryzyko jest jeszcze mniej, a korzyści są większe.