adcov.com

Masaż twarzy Techniki języka mowy Patologów

Masaż twarzy Techniki języka mowy Patologów


Umiejętność porozumiewania się jest istotną częścią ludzkiej kondycji, ale wiele osób cierpi z powodu niepełnosprawności doustnych. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Speech-Language Hearing (Asha), a mowy i języka adresy patologa mowy, komunikacji i opóźnień językowych i niepełnosprawnych. Masaż jest skuteczny sposób leczenia pacjentów z różnymi patologiami mowy. Logopedów zastosowanie terapeutyczne techniki masażu twarzy z innych terapii mowy w leczeniu chorób językowe związane.

Masaż mięśni połączone

Masować mięśnie dotknięte zaburzeniami języka mowy, takich jak dziąseł, warg, języka i policzków. Na przykład małe dzieci, które mają problemy z połykaniem jedzenia mogą skorzystać z delikatnym masażem z małym usta palec szczoteczki. Szczotka do masażu NUK jest również narzędziem terapeutów użyć, aby pomóc dzieciom i dorosłym podniesienie świadomości ustnej. Korzystanie z palcami lekko masować przez różnych teksturą tkaniny może pomóc pobudzić skórę i mięśnie twarzy dzieci, które mają problemy z komunikacją z zaburzeń sensorycznych.

Doustnie Normalizacja

Zaburzenia mowy wpływa załamania w systemach w organizmie. Jeśli bezpośredni masaż doustne nie jest możliwe z powodu obronności dotykowej, patolog mowy i języka będzie lekko masować ramiona i nogi pacjenta i stopniowo zbliżać się do twarzy i okolicy jamy ustnej. W czasie pacjenci są często w stanie tolerować masaż warg i wewnątrz jamy ustnej.

Masaż krtani

Zastosuj umiarkowany nacisk kciukiem i palcem wskazującym wokół obszarów szyi obsługujących krtań. Masaż w małych okrężnymi ruchami. Logopedów użyć manipulacji krtani, aby zmniejszyć ucisk mięśni krtani.