adcov.com

Małe przepukliny Leczenie Opcje

W przypadku wystąpienia przepukliny, kawałek jelit został rozdarty na ścianie brzucha, zgodnie z Mayo Clinic. Niektóre osoby mogą zauważyć problem, gdy wystąpi wybrzuszenie na dolnej żołądka. Obszar ten jest poważniejszy, gdy pochylał się nad lub kaszel. Jeśli przepuklina jest mała, lekarz może zalecić podejścia "watch-i-see". Jeśli przepuklina staje się bardziej bolesne, jednak należy wziąć pod uwagę możliwości chirurgii.

Laparoskopowa naprawa przepukliny

Laparoskopowa naprawa jest mniej inwazyjne to inne procedury i nie powoduje dużo blizn, zgodnie z Mayo Clinic. Ludzie z małych przepuklin zazwyczaj są kandydatami do tego zabiegu.

Podczas hernioplasty, chirurg skorzystać z procedury, która jest podobna do "łatania opon," wyjaśnia Mayo Clinic. Chirurg wstawić łatkę, wykonane z materiałów syntetycznych, które pokryje przepuklina obszar.

Pacjent może powrócić do pracy zwykle w ciągu kilku dni. Jest to także korzystne, procedura dla ludzi otrzymujących przepukliny często, ponieważ pozwala chirurgom łatwo obejść starych tkanek blizny.

Herniorrhaphy Naprawa przepukliny

Herniorrhaphy jest procedura, w której chirurg robi chirurgicznej wkładki wewnątrz okolicy pachwiny. Ona będzie apelować jelita z powrotem do brzucha i naprawy przepukliny chirurgicznie zszycie go z powrotem. Chociaż procedura ta jest dość udany, czas zwrotu jest dłuższy niż laparoskopowej naprawy, biorąc tak długo, jak sześć tygodni.

Profilaktyka przepukliny

Przepukliny można zapobiec przez zmniejszenie ilości naprężeń w mięśni brzusznych, zgodnie z Mayo Clinic. Jeść wiele produktów spożywczych o wysokiej zawartości włókien, takie jak owoce, warzywa i całych ziaren. Palenie należy przerwać, ponieważ powoduje kaszel, które mogą spowodować lub podrażnić istniejącą przepuklinę. Mayo Clinic także zaleca unikanie podnoszenia ciężkich przedmiotów, które mogą zwiększyć szanse na przepuklinę. Jeśli musisz podnieść coś ciężkiego, zawsze podnieść z nogami (nie z brzuch).