adcov.com

Mądrość Porady po usunięciu zęba

Erupcja zębów mądrości powoduje ból i dyskomfort, kiedy szczęka nie jest wystarczająco duży, aby pomieścić to trzeci zestaw zębów trzonowych. Chociaż niektórzy ludzie mogą uniknąć ekstrakcji zęba mądrości, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Szczękowo-Twarzowej (AAOMS), szacuje się 85 procent w końcu wymagać usunięcia tych zębów. Ból i obrzęk po ekstrakcji zęba mądrości mogą być traktowane z odpowiednią opieką w domu.

Pierwsze dni

Po ekstrakcji, gaza zostaną umieszczone w gniazdach zębów, aby chronić miejsca wydobycia i pozwolić, tworząc skrzep krwi przez witrynę. Klocki te muszą zostać zmienione, jak wypełnić krwią. Jeśli dentysta nie daje zapas gaziki, można je kupić w drogerii. Krwawienie wolno w ciągu kilku godzin, ale może kontynuować od czasu do czasu w ciągu pierwszych 24 godzin. Można zauważyć, że ślina wygląda trochę krwawa kilka dni po ekstrakcji.

Ból może być zwolniony z leków na receptę przepisanym przez lekarza stomatologa. Jak ból zaczyna ustępować, możesz przełączyć się do ponad-the-counter leki przeciwbólowe. Okłady z lodu stosowane do szczęki może również pomóc złagodzić ból i obrzęk. Za pomocą kilku poduszek podnieść głowę podczas snu pomogą zapobiec dalszemu obrzęk okolicy.

Mycie zębów

Podczas pierwszego dnia lub dwóch po ekstrakcji zęba mądrości, stosować mieszaninę 1 łyżeczka. sól i 1 szklanka ciepłej wody, aby przepłukać usta co dwa do trzech godzin. W celu uniknięcia bólu i zakażenia, należy unikać mycia zębów najbliżej miejsca ekstrakcji przez kilka dni. Po kilku dniach, należy rozpocząć szczotkowanie tylnych zębów miękką szczoteczką. Jak leczy obszaru, można powrócić do normalnej procedury szczotkowania.

Jedzenie

To będzie trudne do żucia pokarmów stałych na początku i trzeba będzie ograniczyć swoją dietę do miękkich pokarmów, takich jak budyń, jogurt, galareta, lodów i puree. Jak zacząć leczyć, można stopniowo zacząć jeść więcej pokarmów stałych. Należy unikać żywności z ryżu i drobnych nasion aż gniazdo zaczęła zamykać się. Jeśli jeść tych pokarmów zbyt szybko, mogą utknąć w gnieździe, powodując ból i możliwości zakażenia.

Powikłania

Krwawienie zwykle spowalnia po pierwszym dniu powrotu do zdrowia. Krwawienie, że nie zatrzyma się lub zwiększa to powód do niepokoju i powinny być oceniane przez lekarza stomatologa. Suchy zębodół mogą tworzyć, jeśli skrzep krwi ochronne na miejscu wydobycia jest wypadają. Gdy to nastąpi, kość jest narażony na działanie powietrza lub żywności, co powoduje znaczny ból. Gniazdo na sucho potraktowano lekiem opatrunku w miejscu wstrzyknięcia ekstrakcji. Inne potencjalne powikłania to czasowe lub trwałe uszkodzenie nerwów lub uszkodzenie sąsiednich zębów lub dentystycznych pracy.