adcov.com

Łuszczycowe paznokci Leczenie

Ludzie, którzy cierpią z powodu łuszczycy, zaburzenia, które się pojawi, jak łuszcząca, suche plamy na skórze, są również narażone na łuszczycowe dystrofia paznokci. Według DermNet Nowej Zelandii, tylko 5 procent osób z łuszczycowym dystrofia paznokci nie mają tradycyjne łuszczycy, jak również. W większości przypadków osoby z łuszczycowym dystrofia paznokci mają łuszczycowe zapalenie stawów w palcach i palców. Chociaż nie ma lekarstwa na łuszczycowe dystrofia paznokci, nie zabiegów, które mogą pomóc z objawami.

Łuszczycowe dystrofia paznokci

Łuszczycowe dystrofia paznokci dąży do rozwiązania na własną rękę. Jednak stan może powrócić w przerywanych zaostrzeń. Typowe objawy stanu są otwory na paznokcie, zagęszczania i deformacji paznokci, żółtym lub zabarwienie paznokci i oddzieleniu paznokciem z ciałem. Ważne jest, aby zauważyć, że choć łuszczycowe dystrofię paznokcia jest nieestetyczny stan, który może być emocjonalnie wyczerpująca, jest łagodna i nie prowadzić do dalszych komplikacji. Według DermNet Nowej Zelandii, różne leki są dostępne w umowie, że mogą leczyć łuszczycowe dystrofię paznokci, ale żaden z nich nie okazał się szczególnie skuteczny. Jednak lekarz pomoże Ci określić najlepszą opcję leczenia w zależności od lokalizacji i nasilenia łuszczycowe dystrofii paznokci.

Lek

Lekarz może zalecić użyć miejscowo kremy do leczenia łuszczycowego dystrofia paznokci. Najczęściej przepisywane są typy kortykosteroidów krem ​​krem ​​i retinoidów. Te środki działają poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i pomóc spowolnić produkcję komórek, które powodują łuszczycowe dystrofię paznokci. Czasami lekarz może wolą wstrzyknąć Ci kortykosteroidów bezpośrednio do palców u rąk i nóg dotkniętych chorobą. Ta metoda działa lepiej niż miejscowo kremy; jednakże, można tylko mieć ograniczoną liczbę zastrzyków przed wasze więzadła i ścięgna zaczynają słabnąć.

Fototerapia i usunięcie

Inna opcja dostępna w leczeniu łuszczycy paznokci jest dystrofii fototerapia. Fototerapia polega na wykorzystaniu zarówno naturalne lub sztuczne promienie ultrafioletowe zabić nadmiar komórek paznokci i pozwalają zdrowe komórki do wzrostu. Musisz uważać, aby ograniczyć czas jesteś narażony na działanie promieni UV, ponieważ mogą one być szkodliwe w inny sposób. Ludzie, którzy przechodzą sztucznej fototerapii muszą wziąć udział w sesji kilka razy w tygodniu. W bardzo ciężkich przypadkach lekarz może zalecić paznokci zostać całkowicie usunięty. Będziesz mieć środek paraliżujący jak gwóźdź zdjęty. Po usunięciu paznokci, zdrowe paznokcie powinny rosnąć w postaci wymiany.