adcov.com

Ludzki rozwój fizyczny

Ludzie przechodzą przez wiele różnych zmian fizycznych w trakcie ich życia, poczynając od niemowlęctwa, a kończąc na późnej dorosłości. Poniżej znajdują się wydarzenia, które mają miejsce w każdym momencie.

Dzieciństwo

Niemowlęctwa oznacza pierwszy klucz zmiany w ludzkim życiu. Począwszy od około trzech miesięcy niemowlęta zaczynają wykazywać oznaki rozwoju umiejętności silnik, lepszy słuch, poprawę wzroku, i zwiększyła poczucie łączności z innymi ludźmi.

Dzieciństwo

Childhood charakteryzuje szeregu kluczowych elementów w rozwoju fizycznego człowieka. Na tym etapie następuje rozwój mięśni zarówno umiejętności motorycznych (takich jak za pomocą rąk i ramion), a dla wielkości i siły mięśniowej. Umiejętności Grapho-motoryczne są rozwinięte, które pozwala dzieciom rozwijać umiejętności czytania i pisania. Dzieciństwo naznaczone jest również ogólny wzrost wielkości i wagi, jak osoba rozwija.

Okres dojrzewania / dorastania

Dojrzewanie i nastoletnich lat charakteryzują się inaczej w zależności od płci osoby. Dla mężczyzn, oznacza dojrzewanie wzrost wielkości penisa i jąder, obniżenie głosu, rozwój owłosienia łonowego, zwiększenie wzrostu mięśni i rozwój zarostu. Dla kobiet oznacza dojrzewanie rozwój piersi, pierwsza miesiączka i wzrost włosów w obszarach łonowej. Dla wielu te zmiany aż do czasu dorosłości.

Dorosłości

Młody dorosłość oznacza okres czasu, gdy wzrost kości w końcu zatrzymuje się i ludzie osiągnęli pełnego rozmiaru. Jest to czas, gdy poziom testosteronu są najwyższe, co pozwala na szczyt wzrostu mięśni i rozwoju fizycznego u obu płci i zwiększenia poziomu atrakcyjności seksualnej.

Bliski Dorosłość

Bliski dorosłość jest zaznaczone inaczej obu płci. Mężczyźni doświadczają pierwsze oznaki wypadania włosów, obniżony poziom testosteronu i siwienie włosów. Kobiety mogą również wystąpić siwienie włosów, ale najbardziej znaczącą zmianą dla kobiet w średnim wieku dorosłym jest wystąpienie menopauzy, która skutecznie kończy się jej zdolność do posiadania dzieci. Menopause charakteryzuje się także różne zmiany hormonalne, które umożliwiają przygotowanie kobiety na koniec dorosłości.

Późnej dorosłości

Późna dorosłość charakteryzuje się wielu różnych rzeczy, w tym spowolnienie funkcji mózgu, fizyczne oznaki starzenia (zmarszczki), spadek funkcji wzrokowych, zaburzeń przewlekłych (takich jak zapalenie stawów) i spadku rozprawie. Objawy te są powszechne u obu płci, jednak kobiety mają długość życia sześć lat dłużej niż mężczyźni.