adcov.com

Lista chorób spowodowanych much

Lista chorób spowodowanych much


Choć nie są one tak duże koncernu w Stanach Zjednoczonych, jak w niektórych innych krajach na całym świecie, choroby przenoszone przez muchy są głównym problemem świata zdrowia. Gryzące muchy są doskonałymi nosicielami choroby, ponieważ są trudne do wykrycia, a także, mogą latać. Mobilność muchy pozwala na łatwe podróży z miejsca na miejsce i rozłożone co choroby lub pasożyty przebywać w nim z ludzkim gospodarza.

Śpiączka

Ta choroba przenoszona przez muchy tse-tse afrykańskiego wpływa w górę z 50 mln osób rocznie w Afryce. Zwany także trypanosomatoza, Śpiączka powoduje gorączkę, bóle głowy, bóle stawów, i skrajne wyczerpanie. Nieleczona osób zakażonych tą chorobą będzie zobaczyć ich funkcje fizyczne pogorszeniu i może umrzeć w około sześciu do dziewięciu miesięcy.

Malaria

Malaria jest jedną z pięciu największych wiodących przyczyn dzieci poniżej piątego roku życia na świecie. Jest on przenoszony przez komary Anopheles, rodzaj komara, który karmi w nocy. Chociaż objawy malarii może zmieniać się od osoby do osoby, najbardziej powszechne to gorączka, ból głowy, nudności i biegunkę. Malaria jest często leczone chininy leków lub chlorochina, ale może być śmiertelny w przypadku nieleczenia jej.

Leiszmanioza

To paskudne choroby pasożytnicze, rozłożone przez żeński piasku bieżąco, znajduje się w ponad 85 krajach na całym świecie, od tropików do południowej Europy. Mucha piasek rozprzestrzenia pasożyta, gdy żywi się ludzką krwią, aby karmić swoje jaja, przeniesienia pasożytów do nowego, ludzkiego gospodarza. Istnieją dwa typy leiszmaniozy: skórne, co wpływa na zewnątrz korpusu i powoduje wrzody i trzewnych, które mogą gorączka, anemia oraz obrzęk narządów wewnętrznych. Leiszmanioza trzewna może spowodować śmierć bez leczenia, podczas gdy skóry leiszmanioza może spowodować trwałe blizny.

Żółta gorączka

Żółta gorączka została zwalczona w Stanach Zjednoczonych na początku 20 wieku, ale wciąż jest problemem w wielu częściach Afryki i Ameryki Łacińskiej. Choroba przenoszona przez komary poprzez ich śliny i powoduje wysoką gorączką. Nieleczona tym gorączka może prowadzić do trudności z ważnych narządów, w tym wątroby, co prowadzi do żółtaczki i ewentualnie śmierć. Zażółcenie skóry i białek oczu spowodowane żółtaczką daje choroby jego nazwę.

Gorączka denga

Gorączka denga rozprzestrzenia się przez komary Aedes, które mają tendencję do gryzienia w ciągu dnia i rozwijają się w brudnych, niehigienicznych warunkach. Z tego powodu, gorączka jest szczególnie szerzący się w obszarach miejskich, gdzie komary mogą rasy w brudnej wody i śmieci. Gorączka denga powoduje ostrą gorączkę, które czasami mogą doprowadzić do śmierci, a czasem krwawienie z dziąseł lub nosa. Nie ma leku na gorączkę denga, częściowo dlatego, że znajdują się cztery wirusów wywołujących, co utrudnia wyodrębnienie szczepionki.