adcov.com

Lexapro vs. Zoloft

Lexapro vs.  Zoloft


Lexapro i Zoloft są stosowane w leczeniu depresji i lęku. Ponieważ zarówno należą do grupy leków znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, ich ogólnych efektów, efektów ubocznych i efektów zaprzestania są bardzo podobne. Podczas gdy większość ludzi reaguje podobnie do każdego, niektóre mogą lepiej reagować na jednej lub drugiej w wyniku różnic w osobistym składu chemicznego i przyczyna depresji.

Historia

Lexapro, opracowany przez Lasu Laboratories Inc., dopuszczone do stosowania w leczeniu depresji przez FDA w 2002 roku, zawiera escitalopram chemiczną. Ten związek chemiczny był już na rynku jako składnik starszego leku Celexa. Wykazano być bardziej skuteczne w obecnej postaci. Oprócz depresji Lexapro są również stosowane do leczenia OCD i ogólnego niepokoju.

Zoloft został opracowany przez firmę Pfizer i został zatwierdzony do leczenia depresji, OCD i ogólnego niepokoju w 1991 roku zawiera sertralinę chemiczną.

Skuteczność

Zoloft i Lexapro, wykazano podobną skuteczność w badaniach istotny. Natomiast odpowiedź na każdy lek jest podobny średnio nie jest niczym niezwykłym, ich wpływ jednostek w inny sposób. Niektórzy pacjenci mogą reagować z jednym, ale nie inne, albo doświadczyć więcej efektów ubocznych niż jeden z drugim. Jest to spowodowane niewielkimi różnicami w ich wpływu na poziomy serotoniny. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, jakie jest bardziej skuteczna dla indywidualnych jest rzeczywiście spróbować każdy.

Skutki uboczne

Lexapro i Zoloft są znane na indukowanie lekką senność (senność), bezsenność, nudności i zaburzenia seksualne, wśród innych objawów. W studiach przypadków, odnotowano znaczący efekt uboczny był akatyzja, niejasne uczucie wewnętrznego napięcia mięśni, podobne do zespołu niespokojnych nóg. Większość działań niepożądanych występuje tylko podczas uruchamiania leku lub zmianę dawki. Jak ze skutecznością, osoby mogą odczuwać więcej - lub gorzej - skutki uboczne z jednym niż inne.

Zaprzestanie

Istnieją podobne objawów odstawiennych związanych z SSRI w ogóle, a Lexapro i Zoloft nie są wyjątkiem. Wśród typowych objawów są nagłe zmiany emocjonalne i objaw znany jako "mózgu zaps". Zaleca się, że SSRI dozowania się stopniowe zmniejszanie się, pod nadzorem lekarza, kiedy rzucić leku, aby zminimalizować te efekty.

Statystyka

W roku 2007 było około 28000000 recept napisane dla Zoloft. Było napisane na 18 mln Lexapro. Nie musi to być uwzględnione w decyzji, która w użyciu, ponieważ nie są to zmienne, takie jak historia (Zoloft mogą być bardziej znane tylko dlatego, że jest już na rynku), różnice w marketingu i zatwierdzone różnice wskazań.