adcov.com

Leki o zapobieganiu opryszczki ognisk

Leki o zapobieganiu opryszczki ognisk


Opryszczka pochodzą z wirusa opryszczki. Mogą być irytujące, bolesne i kłopotliwe. Niektórzy ludzie, którzy mają wirusa opryszczki nie może wystąpić wybuch, ale inni mogą doświadczyć wielu ognisk każdego roku. Opryszczka jest zaraźliwa, więc właściwe mycie rąk jest ważne podczas wybuchu. Kuracja nie jest dostępna dla wirusa opryszczki, więc nie ma lekarstwa na opryszczkę albo, ale są leki, które pomogą w leczeniu i profilaktyce.

Definicja

Opryszczka, określane także jako opryszczka, to małe pęcherzyki, które tworzą wokół ust i warg. Skóra okolic opryszczki jest zwykle zaczerwienienie, obrzęk i ból w dotyku. Opryszczka może otworzyć i wyciek przezroczysty płyn. Wtedy parcha ponad po kilku dniach, ale może to potrwać do dwóch tygodni, aby całkowicie wyleczyć. Chociaż nie ma lekarstwa na opryszczkę, istnieją możliwości leczenia.

Etapy i objawy

Opryszczka często występują w ustach lub wokół ust, ale mogą również pojawić się w okolicach nosa i policzków. Inne objawy, które mogą pojawić się gorączka, ból gardła, powiększenie węzłów chłonnych i ból w jamie ustnej. Niektórzy ludzie nigdy nie zakażonych może dojść do wybuchu, podczas gdy inne mogą mieć od jednego do 12 wybuchów rocznie. Ból przechodzi przez pięć etapów: mrowienie, powstawanie pęcherzy, płacząc, strupy i uzdrawiania. Najbardziej zaraźliwe stadium opryszczka jest w fazie płaczu, ale wszystkie etapy są zaraźliwe.

Leczenie

Kuracja nie jest dostępna dla opryszczka, ale w końcu idą dalej na własną rękę. Leki mogą pomóc złagodzić ból i ewentualnie zapobiec wybuchowi w przyszłości. Do leczenia swój pierwszy wybuch, można rozważyć leki doustne. Ustnej opryszczki lek typowo stosowany codziennie. Ilość zależy od stopnia wybuchu. Kremy lub maści do stosowania miejscowego mogą być uzyskane z lub bez recepty i mogą zmniejszać ból i swędzenie.

Miejscowe Denavir

Denavir to leki przeciwwirusowe i zatwierdzony przez FDA do leczenia powtarzających opryszczkę na wargach i twarzy. Nie ma poważne działania niepożądane z Denavir. Drobne działania niepożądane, które mogą wystąpić to ból głowy, zmiany w smaku, wysypka, drętwienia, mrowienia lub podrażnienie leczniczej obszarze. Chociaż FDA nie odrzucona wykorzystanie Denavir u kobiet w ciąży, skonsultuj się z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem tego leku. Leczenie ogólne polega na zastosowaniu Denavir co dwie godziny.

Acyklowir (Zovirax)

Acyklowir stosuje się również w leczeniu opryszczki wargowej. Acyklowir działa poprzez zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa w całym ciele. Można wziąć acyklowiru w kapsułce, tabletce lub w postaci ciekłej. Jest podawany na początku epidemii, z jedzeniem lub bez jedzenia i do pięciu razy dziennie przez okres do jednego roku. Należy pić dużo płynów podczas stosowania leku. Efekty uboczne mogą obejmować biegunkę, zawroty głowy, wypadanie włosów, rozstrój żołądka, wymioty, zmęczenie i zaburzenia widzenia. Jeśli wystąpią poważne skutki uboczne, takie jak pokrzywka, świąd, wysypka, trudności w oddychaniu lub połykaniu lub obrzęk, skonsultować się z lekarzem od razu.

Famvir (Famcyklowir)

Famvir jest dla osób o normalnych systemów odpornościowych, które mają powtarzające się wybuchy opryszczka. To przeciwwirusowy lek, który hamuje rozprzestrzenianie się wirusa w obrębie organizmu. To nie jest lekarstwo na stałe opryszczki i może nie zapobiec rozprzestrzenianiu opryszczki innym. To może zmniejszyć ból opryszczkę i pomóc uzdrowić je szybciej. Tabletki należy przyjmować w pierwszym objawem opryszczki.

Valacyklowiru

Lek ten jest stosowany w leczeniu opryszczki i zmniejszyć ból przy jednoczesnym zwiększeniu czasu gojenia i zapobiegając nowych opryszczkę z rozwijających się. Występuje w postaci tabletek i jest przyjmowany doustnie. Ogólne leczenie opryszczki jest dwa razy dziennie do pięciu dni. Mogą wystąpić działania niepożądane, w tym wymioty, zaparcia, bóle głowy, biegunka i rozstrój żołądka. Jeśli masz poważne skutki uboczne, takie jak zażółcenie skóry lub oczu, krew w moczu, gorączka, świąd lub wysypka, splątanie należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.