adcov.com

Leki na łuszczyca krostkowa

Leki na łuszczyca krostkowa


Łuszczyca krostkowa jest rzadką postacią łuszczycy zaburzenia skóry. Łuszczyca krostkowa występuje, gdy wiele małych uderzeń wyrwać się na skórze, które są wypełnione ropą. Objawy łuszczycy krostkowej mogą występować z przerwami przez rok, lub wystąpić poważnie w jednym wybuchu. Choć łuszczyca krostkowa jest rzadkie, to może być spowodowane poprzez systemowego steroidy, ciąża, leki przeciwdepresyjne, takie jak działanie promieni słonecznych lub trazodonu i litu.

Leczenie miejscowe

Leczenie miejscowe obejmuje kremy i płyny, które są przepisane przez lekarza. Najpopularniejsze płyny i kremy na receptę dla łuszczycy krostkowej są kortykosteroidy, smoły węglowej i anthralin. Skutki uboczne tych leków obejmują obrzęk, podrażnienie i zaczerwienienie. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, możesz mieć uczulenie na leki. Większość pacjentów krostkowa łuszczyca są dopuszczone do szpitala na obserwację, więc należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką, jeśli występują jakiekolwiek reakcje alergiczne.

Terapia ogólnoustrojowa

Leczenie ogólnoustrojowe jest wtedy, gdy leki na receptę są brane pod ciała drodze kapletki lub ciekłym lekiem. Według eMedicineHealth, mogą być potrzebne zaraz po łuszczyca krostkowa diagnozuje retinoidy. Retinoid jest zazwyczaj związana z polanie trądziku i jest wchłaniany przez skórę albo za pomocą miejscowego leczenia lub, w przypadku łuszczycy krostkowej, pigułki. Retinoidy mogą powodować emocjonalne i fizyczne skutki uboczne, takie jak depresja i poronień. Powinno być monitorowane przez lekarza podczas przyjmowania retinoidy i powinien natychmiast zaprzestać korzystania razie wystąpienia depresji skutków ubocznych.

Światłolecznictwo

Zgodnie z eMedicineHealth, promienie UV, które są otrzymane z naturalnego światła słonecznego może zmniejszyć nasilenie łuszczycy krostkowej, a nawet leczyć chorobę, gdy leczenie to jest stosowane w połączeniu z lekami, doustne lub miejscowe. Jedną z metod jest wziąć lek doustny psoralen, co sprawia, światłoczułego skóry, a następnie użyć leczenie UV, biorąc leki. Ta terapia UV podano dwa do trzech razy w tygodniu, i może powodować negatywne skutki uboczne, takie jak swędzenie skóry, pieczenie i nudności.